Notebook ASUS-opinie

Witam! Chciałbym żeby ktoś sie wypowiedział na temat tego laptopa http://www.allegro.pl/item552184800_dla … TopAuction . Chciałbym go sobie kupić tylko nie wiem czy firma asus robi dobre notebooki, jak wygląda serwis ??

Za tą cenę lepiej poszukaj jakiegoś HP-ka. Ten asus szału nie robi. jeżeli nie potrzebujesz 17" to polecam ci HP PAVILION dv5-1160ew P7350 3072 15.4 320 DVDSM NVD9600M VHP. Ma lepszy procesor , 3 gb ramu bo i tak więcej nie potrzeba . Cena podobna a może nawet niższa. Ale wydajność będzie wyższa. I ten wygląd. Asusy mają czasami problemy z bateriami, nie wiem jak to jest w tym modelu ale ogólnie za tą cenę miałbyś coś lepszego.

asusy uważane są raczej za low-endowe ale wielu moich znajomych ma asusy i nie narzekają, dobrze im się sprawują

Tylko ten laptop ma dobrą grafikę i właśnie ma 17" o to mi najbardziej chodzi.

Mam do czynienia z ASUSEM F3SC i F5R.

W F3SC lubi pękać obudowa na ukos od klawiatury do narożnika, część koło gładzika. Na 3 sztuki w firmie w 2 tak się stało. Krzywe nóżki więc jest trochę niestabilny, a jak jest płyta w napędzie to potrafi wpaść w rezonans i wtedy wydaje obudowa dziwne dźwięki. Zainstalowany system Vista jest przeładowany programami (niektóre z nich nie działają np. NProbe), które skutecznie spowalniają pracę systemu. Ponadto w podkatalogu katalogu WINDOWS\CURRENTSYSTEMROOT\ znajdują się zdjęcia z wycieczki pracowników firmy ASUS i program typu Automapa z 2 mapami miast, chyba koreańskich. Program jest powiedzmy po chińsku (nie rozróżniam języków azjatyckich), ale udało mi się go przerobić na angielski. Jest tam też szczątkowe oprogramowanie od apartu Canon i kodeki. Co do legalności tego to się nie wypowiadam, ale wątpię aby to było legalne. Przycisk do zwalniania zatrzasku pokrywy jest usytułowany w złym miejscu co powoduje jego poruszanie (wtedy wydaje irytujące dźwięki bo jest luźny) przy używaniu gładzika. I te naklejki nvidii, procesora. Nie wiem kto to nakleja ale chyba za dużo sake pije bo są straszniie krzywo naklejone. Acha i kabel zasilający do zasilacza - krótszego nie widziałem.

F5R strasznie wiatrak od procesora chałasuje. Cały czas się kręci. Później (parę tygodni) się już trochę uspokaja. Kabel od zasilacza krótki bardzo jest. Kamera obrotowa - bardzo dobry pomysł. Vista na tym nawet sprawnie działa.

A czy teraz warto kupować kompa przy tak wysokiej obcej walucie??

Tak naprawdę jeżeli chciałbyś wyczekać idealne warunki to może to trwać do nieskończoności :slight_smile: W obecnych czasach takie czekanie nie ma moim subiektywnym zdaniem sensu. Zawsze parę miesięcy, czasem tygodni, po zakupie cena może spaść i będzie się żałować, ale taki jest rynek. Odnośnie sprzętu to szczerze polecam model i nade wszystko markę. Z Asusem jestem związany od 5 lat i powiem szczerze - rewelacja. Praktycznie 0 problemów. A zwłaszcza jeśli kupisz model z wyższej półki - coś pięknego :slight_smile:

Czyli Twoim zdaniem warto kupić ten komputer który jest w linku?? Nie stać mnie na droższe, mam tylko 3600 zł.

Jak najbardziej warto :slight_smile: