Notebook automatycznie przechodzi w stan wstrzymania

Witam wszystkich.

Posiadam laptopa Lenovo R61i oraz system Windows 7.

Gdy notebook chodzi cały dzień i gdy na wieczór pogram sobie w jakieś gry typu Counter Strike, to automatycznie przechodzi on w stan wstrzymania. Myślałem, że chodzi o to, że w BIOSIE (Phoenix) włączona jest jakaś opcja która każe wyłączyć laptopa po przekroczeniu danej temperatury, lecz nic takiego tam nie znalazłem. Stan wstrzymania w systemie jest wyłączony całkowicie odpowiednią komendą.

Bardzo proszę o pomoc. Powoli zaczyna się to robić denerwujące.

Pozdrawiam.

Hej,

A jak wyglądają temperatury w czasie grania?? Przede wszystkim procesor, dysk i karta graficzna. W BIOS’ie nie musi być opcji chroniącej przed przegrzaniem procesora - odpowiednią komendę może wydać sam system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ojojoj, temperatury procesora w trakcie grania przekraczają 80*C :o

Dysk spokojnie, góra 43* w stresie.

Zastanawiałem się nad podstawką chłodzącą, bo teraz w lato laptop stoi na drewnianym biurku i jego powierzchnia bardzo się nagrzewa, więc laptop nie ma jakiegoś otworu “świeżego” powietrza.

Gdy podstawię dół laptopa obok wiatraka wentylatora temperatura procka ładnie spada.

Dodam, że wczoraj rano czyściłem wiatraczek z notebooka, jednak on bardzo cicho chodzi i nie wiem, czy nie da się jakoś włączyć “drugiego biegu”.

Co do tej podstawki… jeśli nie rozwiązalibyśmy problemu bez niej to może ktoś by mi doradził jakąś lepszą do 100 zł?

Pozdrawiam.

Hej,

A no to faktycznie dość sporo. Chroniąc się przed przegrzaniem system jest wyłączany…

Oprócz samego wentylatorka warto przeczyścić także radiatory - jeśli są brudne zdecydowanie gorzej oddają ciepło. Do czyszczenia z powodzeniem można użyć sprężonego powietrza - wszelkie zabrudzenia powinny zostać w ten sposób usunięte. Natomiast sama prędkość wentylatora jest kontrolowana przez system - przy wyższej temperaturze jego obroty ustalane są na max’a.

Niedawno coś o tym pisałem w poście Podstawka Chłodząca do laptopa.

Pozdrawiam,

Dimatheus