Notebook - cena 1500zł, Win Vista/XP

Witam,

wiem ze na forum i w sieci jest już pare podobnych wątków, ale są one sprzed kilku miesięcy a wsystkie nowsze nie dokonca pokrywają sie z moimi wymaganiami.

Poszukuję notebook’a :

  • procesor dwu rdzeniowy

  • cena 1500zł +/- 200zł;

  • matryca 15’’ (matowa czy błyszcząca jest lepsza?);

  • dysk twardy popjemność minimum 120GB;

  • pamięć RAM 1GB (jeżeli z winXP) 2GB (jeżeli winVista);

  • napęd nagrywarka DVD;

  • chciałbym na tym sprzęcie czasami zagrać w gry np counter strike 1.5 więc karta graficzna powinna obsługiwać moduły 3d czy o co tam chodzi :);

  • WiFi, bluetooth, wyjśca USB min.3, karta sieciowa,

Komputer bedzie głównie używany do przeglądania internetu, korzystania z edytorów tekstu, sporaycznego oglądania filmów, oraz rozgrywania małych partii w cs’a, chciałbym aby sprzęt wyposarzony był w system windows tylko nie wiem czy sprzet za taką cenę bedzie płynnie śmigał z vistą, bo jak ma to z bidą ciągnąć to wolę XP.

Myślę ze w tej cenie jedyni słuszni producenci to Acer i HP. Nie mam żadnych uprzedzeń do firmy Acer.

Z góry dziekuję za wszystkie oferty propozycję,

pozdrawiam M45.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/207306

Witam.

W tej cenie polecam Fujitsu-Siemens Amilo Pa2510:

Dane techniczne:

procesorAMD Turion 64 X2 @1,6GHZ,

RAM DDR2 667MHz 2GB,

HDD 160GB,

karta graficzna ATI Radeon X1200 128MB pamięci własnej,

napęd optyczny DVD +R/-RW,

typ ekranu WXGA 15,4"

system operacyjny Windows Vista Basic

Mój brat go kupił tydzień temu i mojemu zaskoczeniu Windows Vista chodzi szybko, pograsz na nim w takie gry (Counter-Strike, NFS Most Wanted, Tibia, FlatOut 2) takie gry chodziły mojemu bratu bez problemu. Jedna wadą jest że ten notebook ma słabe chłodzenie temp. procka wynosi średnio 55-65 stopni celcjusza gdzie w moim TOSHIBA wacha się miedzy 45-55 stopni celcjusza. Naprawde warto jak za takie pieniądze super lapek POLECAM.

mati75 ten notebook co podałeś nie jest dostępny w żadnym sklepie. Ja też chciałem bratu go polecić ale nigdzie go nie było i chyba już go nie będzie na stanie takie odpowiedzi słyszałem od sprzedawców.

m45 bierz tego Fujitsu-Siemensa ( ma 24 miesiące gwarancji nie jak Acer 12 miesięcy) nie zawiedziesz się.

nie zauważyłem 8)

http://www.ceneo.pl/1073995

Dzieki wszystkim za pomoc, po analizie propozycji wyszperałem w necie coś takiego:

http://allegro.pl/item427043539_noteboo … g16mi.html

sprzet bardzo podobny do tego podanego przez mati75. Do tego zestawu dołozyłem sobie dodatkowo 1gb pamięci ram. Z takich wiekszych wad które napewno będą mi przeszkadzać to bardzo mało wytrzymała bateria średni czas pracy według różnych źródeł waha się od 2,5-2,8h, oraz biała klawiatura. Pomimo tego mam nadzieję że posłuży mi parę ładnych lat.

Co do gwarancji to Acery objęte są 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym, przynajmniej tyle ma moj, oraz siostry.

Ten fujitsu też jest super tylko brakuje mu wybudowanej kamerki.

ja mam w swoim asusie, włączałem raz sprawdzić czy działa. Normalnemu użytkownikowi nie będzie brakować.