Notebook chodzi lepiej po ponownym włożeniu Ram

(gufi4) #1

Witajcie mam taki dość dziwny i śmieszny problem a mianowicie mój toshiba nb 500 trochę muli , oczywiście wiem że to słaby komputer tylko dziwię się że jak wyciągnę i włożę ponowie pamieć ram to chodzi dużo lepiej :slight_smile: czy to normalnie bo nie ogarniam tej sytuacji.

(bachus) #2

Pewny jesteś, że nie hibernujesz / usypiasz laptopa? Może po prostu następuje tylko wtedy pełen restart systemu?

(gufi4) #3

Nie korzystam z tych funkcji normalnie wyłączam go

(JNJN) #4

No to chyba jedyne wytłumaczenie?

Program memtest86 i sprawdź pamięć - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Plus wrzuć tu screen całego smart dysku z najnowszego HD Tune Pro - opcja health.

Sprawdź temperatury.

(gufi4) #5

Memtest 86 nie znalazł błędów pamięci a co do hd tune pro to mam problem bo sie nie uruchamia coś czy są jakieś inne programy do sprawdzenia stanu dysku ? A co do temperatur to jakie konkretnie mam podać procka czy dysku ?

(sensu) #6

Starsza wersja działa?
http://www.programosy.pl/download/pobierz,hd-tune-portable,2.html

Jak nie to ściągnij CrystalDiskInfo.

(gufi4) #7

podaje raport z crystal disk info
http://wklej.org/id/3196758/

(sensu) #8

Dysk ok oprócz “Częstotliwość występowania błędów spowodowanych wstrząsem”, ale może Toshiba tak ma.

(gufi4) #9

Więc czemu mogę mieć taką sytuacje z tymi ramami ?

(JNJN) #10

Najnowsza Aida 64 i zakładka komputer i czujnik i wklej tu screen.

Dział Bezpieczeństwo i niech Ci sprawdzą wirusy.

Laptop wygląda,że swoje lata ma, więc może już coś pada?

(gufi4) #11

(gufi4) #12

wirusów nie mam bo sprawdzam co jakiś czas

(Bogdan_G) #13

Znane zjawisko zapychania (wyciekania) pamięci. Ostatnio natknąłem się na problem: “karta sieciowa E2200 Killer w środowsku Win8.1 powoduje “wycieki” RAMu”. Inne sterowniki rozwiązały problem.
Też trzeba sprawdzić.

Jetclean bezpiecznie zrzuca zapchana pamięć nie ruszając przydziału systemowego.

(gufi4) #14

co sugerujesz by zrobic

(JNJN) #15

Masz taki CPU?

Intel® Atom™ N455

System masz oryginał W7 32 starter czy inny?

I ile masz pamięci RAM?

(Bogdan_G) #16

Była jasna sugestia - przeinstaluj sterownik karty sieciowej na nowszy/starszy od producenta modelu karty pod Twój system.
Było też jasno - wypróbuj jetclean portable, bo to teraz jest za darmo i raz, że program optymalizuje łącza, a drugi raz, że zrzuca zapchana pamięć nie ruszając tego, co deklaruje system:
https://mega.nz/#!hcJyWDgR!jaOoKkeaRtNlqblivLgXXbbPfzyFggvToE0ako8o0Cg
Wypakuj, ustaw polski, ustaw, co ma czyścić, przykładowo odznacz w przeglądarkach czyszczenia zalogowań, haseł, ustawienia stron i ciasteczek.
Program robi punkty przywracania systemu - na żądanie. Robi też backupy rejestru.
Na DP nie ma portable, które można utworzyć z wersji instalacyjnej.
Tylko się nie śmiej, bo po pierwszym czyszczeniu złapie Cię zdziwko, tak system przyspieszy, te tysiące śmieciowych wpisów w rejestrze też mogą przerazić.

Program Do czyszczenia rejestru na windows XP
(gufi4) #17

System mam windows 10 aktualizowany z windows 7 starter a ram mam 2 gb

(Radek68) #18

A ja proponuję na początek wyłączyć “szybkie uruchamianie”. Zobaczyć czy pomoże, a jak nie to i tak polecam zostawić wyłączone, gdyż więcej z tym kłopotów niż pożytku.
Robisz to tu klikając “Wybierz działanie przycisku zasilania”.

(Bogdan_G) #19

Wynika z tego, że masz mało pamięci. nawet zrzucanie zapchanej pamięci nie pomoże. Dokup jeszcze parę GB RAMU.
Na razie ustaw stronicowanie - plik wymiany rozmiar początkowy 4000MB i rozmiar maksymalny dokładnie też 4000MB. Taki swap nie ulega fragmentacji.

Na początku miałeś OK, potem przez aktualizacje Windows stękał. Przy 2GB RAM, to i tak dziwne, że windows 10 katula się.

W procesach masz wszytko Zajęte, więc nie dziw się.

(gufi4) #20

dzieki za pomoc ech zepsół mi sie netbook przez te programy :frowning: nie moge go właczyc ciagle mi sie kreci kólko przy logowaniu i nie moge wpisac hasła