Notebook chodzi lepiej po ponownym włożeniu Ram

Witajcie mam taki dość dziwny i śmieszny problem a mianowicie mój toshiba nb 500 trochę muli , oczywiście wiem że to słaby komputer tylko dziwię się że jak wyciągnę i włożę ponowie pamieć ram to chodzi dużo lepiej :slight_smile: czy to normalnie bo nie ogarniam tej sytuacji.

Pewny jesteś, że nie hibernujesz / usypiasz laptopa? Może po prostu następuje tylko wtedy pełen restart systemu?

Nie korzystam z tych funkcji normalnie wyłączam go

No to chyba jedyne wytłumaczenie?

Program memtest86 i sprawdź pamięć - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Plus wrzuć tu screen całego smart dysku z najnowszego HD Tune Pro - opcja health.

Sprawdź temperatury.

Memtest 86 nie znalazł błędów pamięci a co do hd tune pro to mam problem bo sie nie uruchamia coś czy są jakieś inne programy do sprawdzenia stanu dysku ? A co do temperatur to jakie konkretnie mam podać procka czy dysku ?

Starsza wersja działa?
http://www.programosy.pl/download/pobierz,hd-tune-portable,2.html

Jak nie to ściągnij CrystalDiskInfo.

podaje raport z crystal disk info
http://wklej.org/id/3196758/

Dysk ok oprócz “Częstotliwość występowania błędów spowodowanych wstrząsem”, ale może Toshiba tak ma.

Więc czemu mogę mieć taką sytuacje z tymi ramami ?

Najnowsza Aida 64 i zakładka komputer i czujnik i wklej tu screen.

Dział Bezpieczeństwo i niech Ci sprawdzą wirusy.

Laptop wygląda,że swoje lata ma, więc może już coś pada?

wirusów nie mam bo sprawdzam co jakiś czas

Znane zjawisko zapychania (wyciekania) pamięci. Ostatnio natknąłem się na problem: “karta sieciowa E2200 Killer w środowsku Win8.1 powoduje “wycieki” RAMu”. Inne sterowniki rozwiązały problem.
Też trzeba sprawdzić.

Jetclean bezpiecznie zrzuca zapchana pamięć nie ruszając przydziału systemowego.

co sugerujesz by zrobic

Masz taki CPU?

Intel® Atom™ N455

System masz oryginał W7 32 starter czy inny?

I ile masz pamięci RAM?

Była jasna sugestia - przeinstaluj sterownik karty sieciowej na nowszy/starszy od producenta modelu karty pod Twój system.
Było też jasno - wypróbuj jetclean portable, bo to teraz jest za darmo i raz, że program optymalizuje łącza, a drugi raz, że zrzuca zapchana pamięć nie ruszając tego, co deklaruje system:
https://mega.nz/#!hcJyWDgR!jaOoKkeaRtNlqblivLgXXbbPfzyFggvToE0ako8o0Cg
Wypakuj, ustaw polski, ustaw, co ma czyścić, przykładowo odznacz w przeglądarkach czyszczenia zalogowań, haseł, ustawienia stron i ciasteczek.
Program robi punkty przywracania systemu - na żądanie. Robi też backupy rejestru.
Na DP nie ma portable, które można utworzyć z wersji instalacyjnej.
Tylko się nie śmiej, bo po pierwszym czyszczeniu złapie Cię zdziwko, tak system przyspieszy, te tysiące śmieciowych wpisów w rejestrze też mogą przerazić.

System mam windows 10 aktualizowany z windows 7 starter a ram mam 2 gb

A ja proponuję na początek wyłączyć “szybkie uruchamianie”. Zobaczyć czy pomoże, a jak nie to i tak polecam zostawić wyłączone, gdyż więcej z tym kłopotów niż pożytku.
Robisz to tu klikając “Wybierz działanie przycisku zasilania”.

Wynika z tego, że masz mało pamięci. nawet zrzucanie zapchanej pamięci nie pomoże. Dokup jeszcze parę GB RAMU.
Na razie ustaw stronicowanie - plik wymiany rozmiar początkowy 4000MB i rozmiar maksymalny dokładnie też 4000MB. Taki swap nie ulega fragmentacji.

Na początku miałeś OK, potem przez aktualizacje Windows stękał. Przy 2GB RAM, to i tak dziwne, że windows 10 katula się.

W procesach masz wszytko Zajęte, więc nie dziw się.

dzieki za pomoc ech zepsół mi sie netbook przez te programy :frowning: nie moge go właczyc ciagle mi sie kreci kólko przy logowaniu i nie moge wpisac hasła