Notebook czy Stacjonarny do gier?

mam pytanie bo słysze od różnych osób że na notebookach nie działają większość gier. A mi zalezy na grach i nie wiem czy brac tego Notebooka

http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?pr … gDesc=true

czy może UpDate Stacjonarny??

Up Date by był taki

Płyta Główna - Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

Procesor - Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz

Karta Graficzna - Mam GALAXY GF 7600 GS 128 MB + ZALMAN więc nie będe zmieniał.

RAM - mam 1 GB ELIXIR Więc tylko dokupie 1 GB ram :slight_smile: DDR2

HDD - Samsung 160GB SATA :slight_smile:

Karta Muz. - Posiadam SB X-FI Xtreme Audio :slight_smile:

Obudowa - nowa - Lecz niewiem Jaką kupic :slight_smile:

No to czekam na odpowiedz:)

Do gier lepszy jest “normalny” komputer, a nie laptop.

Ten zestawik co podałeś wg. mnie jest bardzo dobry.

Jeżeli zależy Ci na grach to tylko komputer stacjonarny, a teraz mam takie pytanie do Ciebie, dlaczego notebooka chcesz kupić za 5000 zł , a UpDate komputera tak słaby??

Ja teraz też komputer do gier kupuje i za 5000 zł spokojnie da się zbudować dużo lepszy sprzęt :wink: a w dodatku Ty już masz sporo części więc możesz naprawdę poszaleć :wink: Tutaj link do tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=923109#923109

no to moze jakies propozycje do Update PC :slight_smile: tylko wiecie mam tak do 4 tysięcy :smiley: nie więcej.

Wiesz masz pewnie więcej kasy;D

Ja tam nie musze miec Super PC ale wiesz co do Athlonów to na twoim miescu wziolbym C2D

Płyta Główna - Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

Dobry wybór też ją kupuje :wink:

Procesor - Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz

Też dobry kupuje tego samego

Karta Graficzna - Mam GALAXY GF 7600 GS 128 MB + ZALMAN więc nie będe zmieniał.

Tutaj zmieniłbym na :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+8800GTS+640

RAM - mam 1 GB ELIXIR Więc tylko dokupie 1 GB ram :slight_smile: DDR2

Ram by sprzedał komuś i od razu

http://www.allegro.pl/item165617155_2_x_1_gb_ddr_ii_goodram_667_mhz_pc5300_dual_2_gb.html

Oczywiście kupić od razu 2 czyli -1000 zł masz 4GB RAM

HDD - Samsung 160GB SATA :slight_smile:

Może być :wink:

Karta Muz. - Posiadam SB X-FI Xtreme Audio :slight_smile:

Jak najbardziej :wink:

Obudowa - nowa - Lecz niewiem Jaką kupic :slight_smile:

Obudowa porządniej firmy z dobrym chłodzeniem i do tego dobry zasilacz :slight_smile:

Moje propozycje są takie i wynoszą 2500 zł, za proca i płytę dasz razem max. 1500 jedynie , jak poszukasz i znajdziesz tanio wszystko to wystarczy na zasilacz i obudowę to musisz liczyć ok. 400 zł, jak sprzedasz grafikę i Ram to wystarczy na zasilkę i obudowę :wink: Więc ok.4000 jest :wink: , No ja biorę C2D , to była początkowa konfiguracja :wink:

kup sobie tanszego notebooka, a do gier najlepiej PS3 :slight_smile:

Tylko że nie chce Konsoli po 2 słyszałem że PS3 wybuchaja bo sie przegrzewają. Po 3 nie mozna grac przez neta NP. w Lineage 2:)

Jeżeli laptop tylko do gier - to jest marnowanie laptopa… Do gier najlepiej stacjonarny… Za tą cenę, za jaką jest ten laptop, można kupić bardzo dobry komputer stacjonarny o parametrach o niebo lepszych niż ten laptop…

Ktoś napisał, że to bardzo dobry sprzęt, nie prawda… Za taką cenę jak dobrze poszukać można dostać zarówno 1GB jak i 80GB dysk, a procek też by się znalazł mocniejszy :slight_smile:

Kupuj stacjonarny -> łatwiej go będzie później rozbudować, a z laptopem to jest trudniej, nawet dyski są trochę droższe niż do komputerów stacjonarnych…

Co do procka to już świta wszędzie!! Kupuje sie Taki model C2D i podkręca do owiele leprzego na płcie ASUS’a !!

zmień na Goodram.

Jak dysk to tylko Segate :))

a o zasilaczu zapomniałeś.Nie kupuj zasilacza z obudowa bo tam badziewie daja.Zasilacz kup oddzielnie.

Witam!

Błędne myślenie… dlaczego? przytoczę Ci anegdotkę…

Pewien gość kupił kilka skrzynek jabłek na zimę, codziennie schodził do piwnicy i wybierał jabłka, które były pomarszczone, lekko nadgnite itp., przynosił do domu, odkrawał uszkodzone części, a resztę zjadał.

Robił tak dlatego, że miał na myśli to, iż te dobre jabłka jeszcze dłużej wytrzymają i trzeba zjeść te nadgnite.

Jaki z tego wniosek?

Gość przez całą zimę jadł zgniłe jabłka.

Tak samo Ty… kupując coś przestarzałego zawsze będziesz miał sprzęt co najwyżej ze średniej półki.

Poza tym 8800GTS nie będzie za pół roku kosztował 500zł - bądź pewny, bo wtedy starsze karty z serii 7 w ogóle by się nie sprzedały, a przecież jest ich multum na rynku.

8800GTS owszem, ale nie wersję 640MB, tylko 320MB - spokojnie wystarczy w rozdzielczościach do 1600x1200, a kosztuje na chwilę obecną nie 1000zł, a najmniej 1200.

Wszyscy, którzy kupują nowe mocne karty, a wstrzymują się w tej chwili - nie liczę na niską cenę 8800 za pół roku, a liczą na nowe rewizje w technologii 80nm np. 8900GTS.

Jak ktoś chce mieć sprzęt high-end to musi inwestować i z pewnością lepiej kupić sprzęt high-end i mieć go przez jakieś 3-4 lata, z czego przez 2 lata będzie high-end, niż kupić sprzęt ze średniej półki, który już po roku robi się słaby.

Jeden i drugi sprzęt można mieć 3-4 lata, jeden i drugi równie traci na wartości, ale przewaga tego drogiego jest taka, że przez dłuższy okres jest mocny.

Wiadomo, że wszystko zależy od funduszy, ja zakładam, że fundusze są.

No a ja nie mam super funduszy więc ja robie tak jak napisałem wyżej.

zasilacz mam ChiefTec 400W Active.

mnie wystarcza komputer taki jaki podałem wyzej nie musze miec zadnego super Kompa i powtarzam mam 3 - 4 Tysiące do wydania wiec nie szalejcie. Ale i tak chce zaoszczędzic czyli kupic tak ok. 2 tys tylko RAM Procesor, Płłłyta bo reszta mnie wystarcza.Bo Komp. to nie jest dla mnie koniec świata. telefon itd chce sobie kupic wiec chce oszczędnie a dobrze czyli taka konfig. jak wyzej podalem