Notebook do 2000zł

Witam. Mam zamiar kupić notebooka do 2000 +/-200zł. Głównym jego przeznaczeniem mają być multimedia. Czasem chciałbym pograć też w nowsze gry typu GTA4 lub Metro 2033. Ma być to płynna rozgrywka nie ważne w jakich detalach graficznych. Chcę też aby trzymał ~3h na baterii podczas surfowania po internecie. Miłym akcentem byłby moduł BT. Najbardziej skłaniam się ku Acerowi EME730 lub Acerowi Aspire 5551G, gdyż w tym przedziale cenowym nie znalazłem mocniejszego sprzętu. Wymagania co do podzespołów:

procesor Core i3 lub 3 rdzeniowy Phenom

-3GB lub więcej pamięci RAM

-dysk twardy wielkości 320GB lub więcej

-karta graficzna HD5145 lub mocniejszy/odpowiednik GeForce 310M

Na razie znalazłem:

ASUS K52JC

Acer 5551G

Acer EME730

ASUS K52JB

ASUS K52JE

MSI CX620-053XPL

Teraz pytanie, które z tych notebooków wybrać. Nie wiem, jak z awaryjnością obecnych Acer`ów, ale mój obecny w ciągu roku 4 razy w serwisie lądował.

jak się skubiesz z kasą to i tak nie masz wyboru, acer bryluje w dolnych przedziałach cenowych, lepiej nie wybierzesz chyba, że jakiś używany sprzęt lub refurbished/outlet ale rzadziej są ostatnio spotykane

Sprzęt komputerowy to nie jedyne wydatki w życiu. W tej cenie chyba raczej nie znajdę nic lepszego od Acer 5551G. Tylko jak procesor od AMD spisuje się w porównaniu do jednostek Intela np. i3 350

osobiście nie miałem styczności z wielordzeniowymi prockami amd, ja bym raczej stawiał na intela.

Przepraszam, że odkopuję temat, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Czy wszystkie notebooki wyposażone w procesory i3/i5/i7 mają włączoną obsługę zintegrowanej karty? Tzn, czy podczas zwykłej pracy z komputerem działa układ zintegrowany, a podczas bardziej wymagających zadań włącza się układ zewnętrzny.