Notebook do 3000zł (1 z 3)

Witam serdecznie. Od dłuższego już czasu przymierzam się do kupna laptopa. Jednak w każdym kolejnym sklepie doradza mi się inne produkty i sam już nie wiem, na co się zdecydować. Potrzebuję notebooka, na którym bez problemu obejrzę film, skorzystam z Photoshopa, pogram w gry i będę się cieszyć płynnością działania. Mój wybór padł na trzy notebooki, który wy byście wybrali? a może macie pomysł na coś innego? (Proszę nie sugerować się wyglądem, wyłącznie parametrami!)

Acer Aspire 6920G (T5900, 4GB, nVidia 8600M 512MB)

lub

Toshiba Satellite A300-20P+ (T6400, 4GB, ATI Radeon 650 512MB)

lub

IBM Lenovo Idea Pad Y530 (P7350, 3GB, nVidia 9300M)

Proszę o argumenty (i szybką odpowiedź)

ja bym wziął toshibę

Ja IMB

jezeli nie grasz w nowsze gierki to warto patrzyc na: jak największą rozdzielczość matrycy, dysk twardy, pamiec 2-3GB i jaki komplet wyjść/wejść. W zastosowaniach poza “growych” w tej cenie wszystko się nada. nVidia 8600M w laptopach jest chyba całkiem znośny do grania.

acer ma najlepszy cfg. Wziąłbym go. zdecydowanie najładniejszy. Po za tym posiada blu-ray i port hdmi, jego matryca ma jakośc full hd a wmontowane głośniki oferują dźwięk 5.1.

acer1.png

No ale acer to acer :confused: Jeżeli chcesz bezawaryjnej pracy do tylko IBM.

acery to dobre laptopy weź acera najlepszy i najładniejszy

sprytna ściema odnośnie tego Acera :

TFT WXGA o rozdzielczości (1366X768) Full HD 1080i (HD Ready) CineCristal - technologia poprawiająca odwzorowanie barw, HD Ready

alternatywnie :

http://allegro.pl/item571265309_hp_pavi … _raty.html

Słyszałem, że acery są bardzo awaryjne i mają tylko rok gwarancji. Wygląd nie jest ważny, zależy mi na dobrej karcie graficznej i ramie. Potrzebuję notebooka, która będzie stać u mnie na biurku, a nie w serwisie w naprawie.

michal122 i technik_elektro może podacie jakieś argumenty za i przeciw?

A ja mogę :smiley:

Mam w domu dwa laptoy IBM które choć są dość stare świetnie śmigają. Obydwa kupiłem już używane i nic się nie psuje, wszystko śmiga :wink:

Mój ojciec ma IBM (Lenovo T60) nie zawodny super cichy, ma 2 lata - 0 problemów i jest cichy tak jak by go nie było.

W domu mam 3 Acery, 2 działają już blisko 2 lata, żadnych awarii :slight_smile:

A z podanych przez Ciebie laptopów, wachał bym się między Acerem a IBM. Jednak mimo wszystko ze wskazaniem na IBM :wink:

Ja bym wybrał IBM Lenovo Idea Pad Y530 (P7350, 3GB, nVidia 9300M), ponieważ jest bezawaryjna i ma dobre podzespoły.

Ja kupiłem laptopa Acera i w naprawie był tylko dlatego że brat młodszy zalał go colą. nic poza tym co naprawili nie siadło co świadczy bezawaryjności a mam go prawie 2.5 roku.