Notebook do 3000zł


(Pavobe Reg) #1

Planuję zakup laptopa. Chcę przeznaczyć na to maksymalnie 3000zł (nie wliczając akcesoriów).

Przyznam szczerze, że troszkę się już naczytałem, lecz większość tekstów było nieaktualnych i nie dotyczyło moich wymagań.

W laptopie najważniejsza dla mnie jest przede wszystkim trwałość. Chcę z powodzeniem korzystać z niego przez lata. Dbam o szczegóły. Odbijający monitor, pomazana obudowa czy niestabilne klawisze nie wchodzą w grę. Ważna dlatego dla mnie jest marka. Najbardziej mile widziane są Asusy, HP, Lenovo i podobne.

Jeżeli chodzi o wymagania techniczne. Najważniejsze parametry do procesor i pamięć RAM. Na karcie graficznej możemy oszczędzić.

Wymagania

Procesor: dwurdzeniowy Intel min. 2GHZ

Pamięć RAM: 2GB (z możliwością rozszerzenia w przyszłości do 4GB)

Karta graficzna: 256MB starczy, ewentualnie 512MB

Matryca: Jak największa.

Pozostałe: WiFI, może Bluetooth, jak największa ilość portów USB

Reszta wystarczy, że będzie działać. Zresztą, przyznam, że nie jestem do końca w temacie, jeżeli chodzi o hardware, dlatego zgłosiłem się do was :).

Uwaga: Jeżeli ktoś się orientuje, bardzo ucieszyłbym się z informacji na temat cen danego notebooka w przyszłości oraz czy w ogóle jest nadzieja na Windows 7. Jestem w stanie przełożyć zakup nawet o pół roku, a może i więcej.

Jeszcze raz dodam, że ważna dla mnie jest trwałość, stabilność i długoterminowość.

P.S. Może i sam do końca nie wiem, czego chcę, więc pomóżcie mi się rozeznać :wink:.


(Neurontin) #2

Jednym z ciekawszych jakie ostatnio widziałem okazał się Samsung R510 FS0E, ten laptop w przyszłości z palcem w nosie pozwoli na uruchomienie windows 7, biorąc pod uwagę jego możliwości techniczne


(God__Father) #3

Lenovo y530

Polecany i trwały. Ciekawy design, mocna obudowa i nie błyszczy się jak większość nowych notebooków.


(Ed S) #4

Ja również jak kolega wyżej polecam tego laptopa. Miałem okazję testować jeden z serii tych egzemplarzy i na prawdę wyglądają na solidną konstrukcję. I ten ciekawy design który moim zdaniem działa na plus w porównaniu z innymi laptopami. POLECAM.


(Pavobe Reg) #5

A co powiecie na takiego Asusa?

http://allegro.pl/item702168075_asus_k5 ... bonus.html


(Waytosubway) #6

Asus dobrze sprawdza się w kwestii awaryjności. Ten model całkiem nieźle się prezentuje, zarówno w kwestii designu, jak i parametrów.

Znalazłem jeszcze coś z większą matrycą: http://www.swiatlaptopow.pl/p/pl/6273/h ... 303ea.html

Zapytaj w sklepie o możliwość aktualizacji do siódemki. Jeśli chodzi o trwałość - gdyby coś się wydarzyło masz tu 3 lata darmowego serwisu, dobra opcja.


(Rol4ndzik) #7

Asus jak najbardziej w porządku :slight_smile: Co do aktualizacji do Windows 7 Aktualizują wyłącznie od visty, xp ma tylko wyjątek, jeżeli korzystałeś z downgrade z visty do xp. Więcej informacji na temat aktualizacji w lapkach asusa znajdziesz tutaj: http://event.asus.com/2009/windows7/pl/