Notebook do 4000 zł + Router 300-400zł

Witam.

Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze lapka.

Będę go używał do pracy, multimediów(filmy, muzyka), okazyjnie do rozerwania się na jakiejś gierce. Także chciałbym, aby obecne gierki ruszyły chociaż na najmniejszych detalach.

W ogóle nie jestem obeznany w sprzęcie tego typu, dlatego też nie mogę się na nic sam zdecydować.

Moim warunkiem jest to, aby posiadał on WiFi i Bluetootha.

I dobrze by było, aby matryca nie była typu Glare (odblaskowa / świecąca). Ciężko się pracuje na takim lapku w słońcu.

Proszę także o podanie jakiegoś Routerka(chcę podłączyć do neostrady 2 PCty i tego notebooka). Mam na niego 300 max 400 zł.

Dzięki i Pzdr!

O laptopie z wydajną kartą graficzną i matową matrycą raczej musisz zapomnieć. Większość laptopów z mocniejszymi kartami do gier ma błyszczące matryce.

Ja osobiście proponowałbym ci Lenovo IdeaPad Y550 59-020728. Spokojnie wystarczy do wymienionych przez ciebie zastosowań.

Co do routera - w jakim standardzie masz dostarczany internet? - dsl, adsl, lan?

Mam neostrade 512 adsl.

Planuje zwiększenie szybkości albo zmianę dostawcy ale to dopiero w sierpniu lub we wrześniu.

Co do lapka to zauważyłem, że w ogóle trudno znaleść z matową matrycą. No ale cóż czasami trzeba z czegoś zrezygnować.

Jutro będę miał też więcej modeli bo bylem u sąsiada (ma sklep komputerowy).

Do neostrady najlepiej kupić router z wbudowanym modemem adsl, który nie będzie nadawał się do np. kablówki.

Tak więc jeśli zamierzasz zmienić łącze na inne niż adsl to proponuję się wstrzymać z kupnem routera.

Jeśli pozostaniesz przy adsl to bierz Linksys WAG54G2-EE

A mógłbyś mi powiedzieć czym się Lenovo IdeaPad Y530 59-018585 różni od tego co podałeś? Bo jak widzę to grafiką, 1 GB ramu mniej no i ten dźwięk 4.1 jakoś mnie przekonuje. Ale cena zdziwiła, bo ok. 1000 zł mniej.

ma też słabszy procesor. Generalnie Y530 nie jest zły.