Notebook do 4000 zł

Witajcie. Chciałbym kupić dobrego notebooka do 4000 zł z firmy najlepiej jakieś renomowanej, np. Acer czy Asus. Chcę go mieć około 3 lata. Jakiś dobry procesor (najlepiej 4 rdzenie) przydałby się, no i karta graficzna taka, która obsługiwałaby np. Crysis, czy NFS ProStreet na full detalach i najsilniejszym antialisingiem. No i nie wiem, która edycja Windowsa Visty będzie tutaj dobra i “nie zamulająca” jak na notebooka do 4 k. Karta pamięci co najmniej 3 GB.

Jestem całkowicie otwarty na propozycje a firma, czy będzie to Intel czy AMD czy inna, nie gra dla mnie roli. Liczy się przede wszystkim moc, i płynność w działaniu.

Zastosowanie notebooka: Granie w gry z wysokimi wymaganiami - np. Crysis, GTA SA i 4, Assasins Creed, COD 4 NFS ProStreet i Undercover - oczywiście najlepiej na full detalach i najsilniejszym antialisingiem.

A no i ekran. Najlepiej 17 cali i większe, bo chcę mieć dobrą rozdzielczość (przynajmniej 1280x800). I oczywiście ważna rzecz w komputerach przenośnych - mocna bateria. Chciałbym pobawić się dłużej na na notebooku niż 3 godziny bez podłączania do gniazdka.

Pozostały “bajery”. Chcę, aby mój notebook/laptop mógł łączyć się bezprzewodowo z internetem, aby miał łącza bezprzewodowe, WiFi… I różne rzeczy, które komputer przenośny powinien posiadać.

I to by było na tyle. Jeśli będzie coś, o co chcielibyście zapytać, piszcie śmiało.

Heh jesli chcesz grac to nie na laptopie…

Jesli oczekujesz duzej mocy to nawet najlepsza bateria nie pozwoli Ci na prace powyzej godziny.

Z grami takimi jak Crysis i NFS:PS moze być bardzo cięzko.

http://www.agito.pl/hp/hp_pavilion_dv71 … 34656.html

HP PAVILION dv7-1040ew (FM285EA)

Procesor Intel Core 2 Duo P8400 2.26 GHz L2 3MB cache

Pamięć RAM 3 GB DDR 2 667MHz

Pojemność dysku 320 GB

Przekątna wyświetlacza 17" panoramiczna

Rozdzielczość max. LCD 1440x900

Wielkość pamięci karty graficznej 512MB (do 1791MB współdzielonej pamięci)

:hahaha:

tego nawet na kompie się nie da zrobić

obudź się

http://www.allegro.pl/item423101357_com … _7200.html

Crop:

Pamięć RAM 3 GB

Rodzaj pamięci DDR 2 667MHz

Max. wielkość pamięci 4 GB

O co chodzi na tamtej stronie z tą pamięcia? Ile w końcu jest?

No i czy laptop jest dostępny w “normalnych” sklepach - np. Vobis?

Goodprogram: no nie wiem, na stacjonarnym u mnie tak się da ( a ma prawie 2 lata)

Compal - dobra jest a firma? Lapki sie nie psują?

a może frytki do tego?

do gier to sie blaszaka kupuje… a tak to co do marki laptopa to HP, Toshiba i ponoć te co sobie samemu dobierasz podzespoły (Copmal to sie chyba zwało)

MasterMarO, no wiem, ale blaszaka mam 2 lata i jeszcze taki zły nie jest. Laptop mi jest potrzebny, bo nie chce mi się ciągle wozić bydlaka z kablami w aucie i podlaczać/ odłączać go około pół godziny… i jak jest z baterią w HP, ile wytrzymuje jeśli korzysta się z internetu?

z HP to Ci nie powiem ale Toshiba mojego taty jak tak sie siedzi w necie coś szpera itp itd to półtorej godziny a jak odpalisz gierke jakąś to 30minut ;p

a są jakieś z lepszą kartą graficzną? 512 MB to za mało jak dla mnie :slight_smile: i of course z cena lapka nie przekraczajaca 4000 zł ?

Poza tym, w lapkach są już nagrywarki Blu-ray?

Ty masz zdrowe zmysły, na laptopie nigdy nie pograsz na full detalach w super grach chyba, że kiedyś wymyślą super mała karte graficzną itd.

Bateria to w takim razie kup sobie kilka. 512 ty chyba jakiś laik pamieć to nie wszystko. Zapomni o Crysisie na full detalach co dopiero na lapie by mieć płyną gre na full to trzeba z 2 karty albo gtx280 której w laptopach nie ma. 9600 Gt to chyba jak narazie najlepsza karta graf do laptopa a i tak jej wyniki nie powalają.

Z tą kasą można się rozglądać już za czymś na Centrino 2. Kilka nowości to szyny FSB 1066MHz, WiFi N oraz DDR3.

Przykładem może być Toshiba Qosmio x305q701 (tylko przykład). W Vobis już można dostać HP Paviliona na tej platformie.

http://www.allegro.pl/item419299924_tos … _q701.html

Pozdrawiam.

Intel Centrino 2

Hashi: No właśnie, muszę mieć Intel Centrino 2 :smiley: Dzięki za przypomnienie :slight_smile: A Toshiba jak tam, lepsza niż ostatnio, już bez wadliwych baterii?

Compal JHL90 to właśnie centrino 2… Ale przynajmniej nie jest w bezsensownie wysokiej cenie… 9700gt to podkręcone 9600gt…

Do płynnego grania w crysisa na wysokich detalach zdałby się alienware za 15k z 2x9800gtx w sli…albo pc’et za 4k…

Nie wiem. Ja swoją Toshibe “testuje” od marca i wszystko w porządku. Co do długości działania to nie ma rewelacji - na Windows Vista max 2 godziny.

JHL90 szczególnie z procesorem P8400/8600 bez problemu 3-4h.

Compale można kupić w Vobisie? A tak w ogóle, w jakich cenach są baterie do tych lapków, które są tu na stronie?