Notebook do max. 1300 zł

(marcin1510) #1

Witajcie !

Mój znajomy chciałby kupić sobie laptopa w granicach do 1300 złotych.

Nie przeszkadza mu to, że będzie zamontowana tam grafika zintegrowana, gdyż gry, w które będzie na nim grał, spokojnie uciągnie.

Gry, w które chciałby grać :

• seria WRC (preferowane WRC 4 / 5)

• starsze części Formuły (poniżej 2015)

• Euro Truck Simulator 2

• ewentualnie DiRT Rally na minimalnych (na najniższych jakie się da) - jednakże nie jest to bardzo ważny punkt. Możliwe starsze Dirty (szczególnie pierwsza część)

• starsze Need for Speedy

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego, gdyż nie jestem w stanie stwierdzić, czy wszystkie wyżej wymienione będą działać na którejkolwiek zintegrowanej grafice.

Pozdrawiam

(Wojtek Gryf) #2

Grafiki zintegrowane nie są do gier. Co z tego że uciągną, skoro jakość rozgrywki - czyli detale, fps-y, odświeżanie - będą na bardzo niskim poziomie.

(marcin1510) #3

Grafika nie musi być na ultra.

Możesz podać jakiś przykład takiego do 1500 zł jak twierdzisz że wystarczy dołożyć tyle ?

Ja takiego szczerze nie mogłem znaleźć.

Mam intel hd graphics coś tam i wrc 4 działa nawet płynnie (no oczywiście na mniejszych detalach). dirt rally nie działa, bo nie obsługuje dx 11. Innych gier nie próbowałem (no może poza RIFTem).

(Wojtek Gryf) #4

Na ultra to byś musiał dołożyć chociaż do GT940M do tych gier. Wbrew pozorom pomimo tego że gry są dość stare, to ceny laptopów trochę poszły w górę - postawiono na nowe struktury - większą mobilność, dłuższą pracę bez zasilania, ale wydajność stanęła w miejscu jak się nie cofnęła.

(marcin1510) #5

Tak poczytałem opis tego laptopa i muszę przyznać Ci rację.

Pokażę go znajomemu, zobaczymy co z tego wyjdzie.