Notebook do max. 1300 zł

Witajcie !

Mój znajomy chciałby kupić sobie laptopa w granicach do 1300 złotych.

Nie przeszkadza mu to, że będzie zamontowana tam grafika zintegrowana, gdyż gry, w które będzie na nim grał, spokojnie uciągnie.

Gry, w które chciałby grać :

  • seria WRC (preferowane WRC 4 / 5)

  • starsze części Formuły (poniżej 2015)

  • Euro Truck Simulator 2

  • ewentualnie DiRT Rally na minimalnych (na najniższych jakie się da) - jednakże nie jest to bardzo ważny punkt. Możliwe starsze Dirty (szczególnie pierwsza część)

  • starsze Need for Speedy

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego, gdyż nie jestem w stanie stwierdzić, czy wszystkie wyżej wymienione będą działać na którejkolwiek zintegrowanej grafice.

Pozdrawiam

Grafiki zintegrowane nie są do gier. Co z tego że uciągną, skoro jakość rozgrywki - czyli detale, fps-y, odświeżanie - będą na bardzo niskim poziomie.

Grafika nie musi być na ultra.

Możesz podać jakiś przykład takiego do 1500 zł jak twierdzisz że wystarczy dołożyć tyle ?

Ja takiego szczerze nie mogłem znaleźć.

Mam intel hd graphics coś tam i wrc 4 działa nawet płynnie (no oczywiście na mniejszych detalach). dirt rally nie działa, bo nie obsługuje dx 11. Innych gier nie próbowałem (no może poza RIFTem).

Na ultra to byś musiał dołożyć chociaż do GT940M do tych gier. Wbrew pozorom pomimo tego że gry są dość stare, to ceny laptopów trochę poszły w górę - postawiono na nowe struktury - większą mobilność, dłuższą pracę bez zasilania, ale wydajność stanęła w miejscu jak się nie cofnęła.

Tak poczytałem opis tego laptopa i muszę przyznać Ci rację.

Pokażę go znajomemu, zobaczymy co z tego wyjdzie.