Notebook fujitsu siemens amilo li 1705 - wolna praca systemów Windows

Witam serdecznie

 

Piszę do Was ponieważ mam pewien problem. Chyba, że notebook opisany poniżej już po prostu taki sam w sobie jest.

 

Posiadany sprzęt : fujitsu siemens amilo li 1705

Specyfikacja : Intel Celeron M 1.73GHz, 1gb DDR2, 80gb HDD , grafika zintegrowana 128mb, WiFi, LAN, nagrywarka DVD itd.

Aktualnie zainstalowany system operacyjny : Windows 7 Ultimate (w systemie wyłączone wszystkie dodatki, wodotryski, ulepszacze, bufory wydruków, indeksowanie plików itp.)

 

Problem : Pomimo skonfigurowanego systemu operacyjnego tak aby pracował jak najszybciej to system pracuje wolno i tak jakby rwie się (skacze) podczas normalnego użytkowana. Filmy np. na YT bardzo się zacinają, skaczą, rwą. Komputer ma służyć przede wszystkim do przeglądania internetu i oglądania filmów, pisania dokumentów w OpenOffice.

 

Próby mojej ingerencji w niego polegały na instalacji systemu Windows Vista aczkolwiek było tak samo pomimo użycia sterowników dostarczonych prosto od producenta.

Jednak po zainstalowaniu Lubuntu system działał bardzo płynnie aczkolwiek nie posiadałem sterowników pod ten system dla tego sprzętu więc byłem zmuszony do powrotu na Windows 7 (windows XP nie wchodzi w grę).

 

Czy możecie mi doradzić co jeszcze mógłbym zrobić aby móc w pełni cieszyć się normalnie pracującym komputerem? Będę wdzięczny za odpowiedź :slight_smile:

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

 

Do czego sterowników?

W Twoim NB jest kilka kiepskich już części… jednordzeniowy stary procek, mało ramu, wolny mały dysk oraz integra która nie ma wsparcia dla jakiejkolwiek akceleracji sprzętowej w necie.

Jeśli Twój procek to Celeron 530 to tutaj masz listę kompatybilnych z gniazdem procków.

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Celeron_M/530_%28Socket_M%29.html

Ale żeby nie było tak różowo to musisz poszukać w necie w jakich konfiguracjach był sprzedawany ten laptop i wtedy będziesz miał 100% pewności, że kupiony procesor będzie działał.

Jeśli chodzi o pamięć to możesz kupić jakąkolwiek 2G/667 lub 2G/800, powinna zadziałać bez większych problemów.

 

Więcej z tego lapka nie wyciągniesz.

Miałem podobny sprzęt. Trochę pomoże dołożenie pamięci. Jeżeli wejdzie do niego procesor 2-rdzeniowy, to jeszcze trochę pochodzi. Jeżeli nie, to YT sobie odpuść na wyższych rozdzielczościach.

Generalnie S3BA_ ma rację. 

Na windows nie da rady.

Pisz co nie działało w Lubuntu, prędzej się coś zaradzi.

Dzięki serdecznie za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

 

Myślę, że nie ma co go rozbudowywać, bo jak już powiedziałem ma on służyć w większości do pisania prac i oglądania filmów. A co do yt to na nim cały czas wszystko odtwarzam na niskich rozdzielczościach na windows 7 (jednak na lubuntu yt na ciut wyższej rozdzielczości działało płynnie).

 

Co do sterowników do lubuntu to nie wykrywało mi modułu WiFi oraz dźwięku. Reszta działała bez zarzutu.

Do dźwięku może by pomogła instalacja nowszego pakietu alsy z ppa

Nie powinien to być problem nie do pokonania.

O dokładniejsze informacje na temat kompatybilności wymienionych układów z linuxem zapytaj w dziale Systemy operacyjne GNU/Linux (podaj model karty dźwiękowej i sieciowej oraz dystrybucje linuxa).

 

Napisałem byś wstawił SMART dysku z CrystalDiskInfo.

Link http://s12.postimg.org/im0mi2i5p/Bez_tytu_u.jpg