Notebook G1050-15Pl17 i problem z pierwszym uruchomieniem

Witam,
zakupiłem owego laptopa od firmy dream machines. W instrukcji napisane jest by naładować baterię do pełna. Bateria ładuje się już około 4h a laptop dalej nie chce się uruchomić. Lampeczka od baterii świeci się na zielono, a od zasilania na pomarańczowo,ale zmienia sie na 2-3 sekundy na zieloną po wciśnięciu przycisku do włączania. W zestawie miałem śrubkę do dysku SSD i stwierdziłem, że jej brak montazu może to powodować i go rozkręciłem w celu jej zamontowania, ale dalej jest to samo. Zamierzam zostawić ładowanie baterii na całą noc. Aczkolwiek nie wiem czy po zamontowaniu tej śrubki nie straciłem własnie gwarancji. Czy ma ktoś jakieś pomysł co może to powodować? Napisałem do supportu, ale będe musiał czekać na odpowiedź do poniedziałku.

Ładowanie baterii sobie odpuść. Pytanie zasadnicze: czy SSD był zabezpieczony tą śrubką, czy też nie?
Co do gwarancji - to raczej się nią nie przejmuj, bo rozumiem że przysługuje ci jeszcze prawo rękojmi.
Jeśli masz możliwość, to wyjmij akumulator, i zobacz czy sprzęt ruszy tylko na zasilaniu zewnętrznym, a jeśli nie - to czy ruszy tylko na akumulatorze.

Śrubka była dołączona w opakowaniu, niezamontowana. Przy samej karcie była inna, z dużo krótszym gwintem.
Z odłączonym zasilaniem jest to samo - laptop się nie uruchamia, po wyjęciu baterii i podłączeniu do zasilania również.

Więc wniosek nasuwa się sam …

Wybacz, ale nie za bardzo rozumiem. Czyli powinienem laptopa oddać do naprawy?

Jeśli jest jak piszesz, to tak.

Spróbuj jeszcze dłużej przytrzymać przycisk do włączania.

a czy możliwe by to była wina niezainstalowanego windowsa? bo całkiem możliwe, że owa firma go nie wgrała, tak samo jak i sterowniki, aczkolwiek te są na dołączonej płycie.

Zaraz, zaraz.
Zrozumiałem z wcześniejszego posta, że komputer w ogóle nie reaguje na przycisk zasilania. Nie uruchamia sie nawet bios (nic nie wyświetla się na ekranie) czy tak?
Jesli tak, to nie to nic wspólnego z zainstalowanym, lub nie, Windowsem.
Nawet jesli system byłby niezainstalowany, to powinieneś widzieć ładujący się bios komputera.