Notebook Gamingowy 4.500 zł

Witam wszystkich,

www.sferis.pl/b/48988-laptop-dell-inspiron-7559-8712-i5-6300hq-156fhd-8gb-1tb-gtx960m-noodd-win10-mysz-gamingowa-roccat-kova-plecak-dell-460-bbti.html

Lenovo Y700 - znalazłem recenzje  z dyskiem SSD i 8 GB pamięci RAM, taka konfiguracja mi jak najbardziej odpowiada

Dell robi laptopy gamingowe pod nazwą Alienware

Acer VN7-592G (15.6″) seria Aspire V15 Nitro Black Edition

Mniej więej w tych funduszach kupiłem sobie model Lenovo y 50-70 i powinieneś sobie zobaczyć bo sam jestem bardzo zadowolony. Dragon age inkwizycja i Wiedźmin śmigają soboie na najlepszych detalach. Kupowałem w sklepie rtv Euro agd:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml

Aktualnie na laptopy tej marki jest dobra promocja bo jak zamówisz sobie laptopa Lenovo to nie musisz go oddawać po 14 dniach jak Ci się nie spodoba. Możesz testować przez 30 dni. 

Powiedźcie mi skąd taka różnica ceny?

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX960M - 3 999,00 zł na Ceneo

Laptop LENOVO Y700-15 80NV00CAPB I7-6700HQ/15,6FHD/8GB/SSD128+1TB/GTX960M/NoODD/NoOS + ROCCAT KOVA[+]  - 4316,00 zł w Sferis

Tylko przez procesor? Opłaca się dokładać na rzecz lepszego procesora w zamian za mniejszy dysk i system operacyjny?

Różnica w cenie procków jest dość znaczna.

Lenovo Y700-15 z i7 i GTX960 + 128GB SSD będzie ok w tej cenie - dobre temperatury dzięki ulepszonemu układowi chłodzenia, dobrej jakości głośniki JBL, podświetlana klawiatura, solidna i elegancka konstrukcja. Do tego dysk SSD, który znacznie przyspieszy wstawanie systemu i jego prace.

zapominacie panowie jednak o jednym małym mankamencie około 50%  Lenovo Y700 ląduje na serwisie z powodu uceglenia… .  o trochę taka loteria…

Źródło? A może mitomania?

znajomy sprzedawca. Dodatkowo na innym forum,  znaczna czesc, chyba nawet przekraczająca te 50% osób  ktore zakupiły lenovo, padło ofiara tego bledu.

Za to inny sprzedawca twierdzi co innego. Przeglądając pobieżnie tamten wątek na innym forum, widziałem głównie problemy ze sterownikami i samym Windowsem.

Cóż, zawsze możesz sam zweryfikować… dla mnie lenovo to marka, która odpada w przedbiegach własnie za jakość swojego sprzetu, a przede wszystkim to za serwis.

Tu chyba bezsprzecznie się ze mna zgodzisz ze MEDION  to fatalny serwis. Z własnego doświadczenia wiem, że oddanie  laptopa do serwisu to czas od 2 do 3 miesięcy oczekiwania.  Ja osobiście nie mogę sobie więcej  pozwolić na takie czekanie. Wtedy akurat sprawa zakończyła się dobrze, bo zwrócili mi pieniadze, ale niesmak pozostał. 

 

Medion jest już wręcz legendarny. Na szczęście nie musiałem do tej pory z niego korzystać.

Znajomemu sprzedawcy 50 % sprzedanego sprzętu ląduje na serwisie, czy wszystkich sprzedanych w skali kraju? Na to drugie poproszę źródło. 

No tak. Jak sprzedał dwa, a wrócił jeden, to, jakby nie patrzeć, 50% sprzedanych miało awarię. :stuck_out_tongue: Uroki statystyki.

Ciekaw jestem, jaki odsetek sprzedanych egzemplarzy faktycznie miał problemy i czy kolejne aktualizacje BIOSu pomogły.

jakby nie patrzec… lenowo obecnie sie bardzo dobrze sprzedają… wiele osób  kusi  dobry stosunek parametrów do ceny… niestety jakość dalej jest niska. Nawet w tych modelach “gameingowych”.  

ThinkPady to inna bajka… zreszta inny tez serwis.