Notebook grzeje się w stanie uśpienia

@JNJN

U siebie w Sony Vaio bez problemu mogę zmienić uśpienie na hibernację bo to tylko ustawienie systemowe i żadne oprogramowanie od Sony nie ma na to specjalnie wpływu. Nie wiem jak to rozwiązał Acer, być może jakiś soft od producenta coś blokuje.

Jeśli kolega @ankonnik ma preinstalowany system (od producenta) to warto usunąć to co dał Acer do systemu.

Jak jest możliwość to przywróciłbym system do ustawień fabrycznych.

@ankonnik

Jaki masz antywirus/firewall?

Pójdziemy tokiem myślenia kolegi @clockwork bo zaproponował dość ciekawy pomysł.

Komputer bez oprogramowania AV/firewall, tylko to, co wbudowane w okienka.

Serwis

No wychodzi na to, że trzeba będzie tak zrobić. Tylko teraz znaleźć fakturę :wink: Gdy będę miał jakieś info z serwisu, podzielę się z Wami. 

Poczytajcie trochę o ACPI: http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI#Stany

 

Przyczyną takiego zachowania komputera (częściowe wybudzanie) może być wadliwy lub źle skonfigurowany sterownik jakiegoś podzespołu, który nie jest zgodny z ACPI.

@Cedar

Tylko dlaczego akurat problematyczne są Acery? To już drugi taki przypadek, dziś jeszcze znajomy do mnie napisał z takim samym problemem…

Może i problem jest z ACPI, nie twierdzę, że nie. Tylko ciekawe jak dojść do tego jaki to podzespół daje takie objawy.

Masz jakaś propozycję? Bo sam jestem ciekawy co z tego będzie.

Błędny/wadliwy sterownik od Acera?

Jak go zlokalizować…? Nie wiem

To jak szukanie igły w stogu siana.

Wygląda to tak, że należałoby odinstalować wszystkie sterowniki i ponownie instalować i szukać gdzie pojawia się błąd…

Robota głupiego…

Nie wiem jak jest z Acerem ale Samsung do wszystkich lapków daje swój własny, zoptymalizowany plan zasilania. 

Możliwe że Acer też taki daje. Może wystarczy usunięcie go?

 

Poza tym może w tym planie ustawione jest aby dysk i reszta sprzetu nie wyłączała sie ? 

Z tego co pamietam to w zaawansowanych funkcjach planu była możliwość wyboru. 

Tak, jak mówiłem, to samo występuje na systemach: W7, W8 i OpenSUSE. Zarówno z planami zasilania od Acera jak i bez.