Notebook grzeje się w stanie uśpienia

Witam wszystkich. 

A w normalnej pracy jak się zachowuje?

 

Podaj jego temperatury  z HWMonitor

 

Może trzeba go normalnie wyłączać i po kłopocie?

Może być włączony bez przerwy, nie ma żadnego problemu. Temperatury w trakcie pracy normalne, działa tak, jak powinien. 

Zastanawia mnie jak to sam laptop “ożywa” skoro jest w uśpieniu. Oczywiście mowa o sytuacji gdy klapa jest zamknięta i nastepuje samoczynne “ożycie” sprzętowe.

 

Zobacz czy w Biosie nie ma jakiejś opcji odnośnie wzbudzania (wake up etc.)

 

 

W ogóle zastanawia mnie to jak sam laptop nagle w uspieniu ożywa…

 

Monitoruj sytuację i daj znać co i jak. Mam wrażenie, że tu problem może być nieco poważniejszy ale mogę mylić się.

Cóż ja tu mogę monitorować. Po aktualizacji BIOSu jest to samo. Za każdym razem bajka się powtarza. Komputer oczywiście ożywa tylko po to, żeby się zagrzać, mrugać diodami tak, jak opisałem, ale sam komputer jako tako nie działa. Dopiero po otwarciu klapy i wyciągnięcia go ze stanu uśpienia, komputer budzi się i działa tak, jak trzeba. Nic z zewnątrz go nie budzi, żadne myszki, klawiatury, czy odbiorniki prądu z USB. 

Chyba będę musiał znaleźć fakturę za niego i wysłać do serwisu. 

Coś się pochrzaniło biosowi lub płycie, możliwe, że on nie usypia tylko pracuje nadal?

 

Może włącznik, czujnik zamykania klapy, czyli serwis?

Zamiast usypiania ustaw sobie hibernację. Usypianie nie wyłącza notebooka - on dalej pracuje. Hibernacja polega na zapisaniu stanu pamięci na dysku i całkowitym wyłączeniu notebooka. Po ponownym uruchomieniu stan notebooka jest odtwarzany do momentu zahibernowania.

 SilberPunkt  

Uśpienie w laptopie jest wg mnie lepsze, system jest gotowy do wznowienia pracy. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Hibernacja jakoś zawsze mi przeszkadzała bo zamrażała system a po wybudzeniu wydawało się, że działa wolniej. Może się mylę ale takie miałem wrażenie.

 

Co do wyższości jednego nad drugim bądź odwrotnie:

 Uśpienie i hibernacja: często zadawane pytania

 Jaka jest różnica między trybem uśpienia a hibernacją?

 

ankonnik 

Co do problemu, w ustawieniach zamykania klapy laptopa jest chyba możliwość zmiany ustawienia na hibernację, uśpienie jest domyślną opcją.

 

Start -> Panel sterowania - > System i zabezpieczenia -> Opcje zasilania -> (z prawej strony) Wybierz skutek zamknięcia pokrywy

 

i zmień sobie z uśpienia na hibernację

 

Sprawdź po zmianie, poobserwuj i daj znać.

Jak to nie pomoże to będziemy dalej szukać rozwiązania.

 

Pozdrawiam.

Ale w niektórych komputerach uśpienie nie wstrzymuje pracy urządzenia.

 

Np. w jakich? Uśpienie “odcina” zasilanie. Jeszcze żaden laptop w moich rękach nie miał z tym problemów, przynajmniej te z Windows 7.

Uśpienie działa szybko i jak dla mnie osobiście jest o wiele lepszym rozwiązaniem, ale to tak jak wspomniałem, moja subiektywna opinia.

 

 

Skoro są problemy z uśpieniem to zaproponowałem koledze zmianę ustawień i czekamy na weryfikację tego procesu, chyba, że ktoś znajdzie lepsze rozwiązanie.

Dla mnie hibernacja to też nie jest coś, co mnie zadowala. Zdecydowanie wolę uśpienie, właśnie ze względu na zalety o jakich wspomniał kolega. Przy hibernacji póki co problemu nie zauważyłem, ale to totalnie mnie nie załatwia…

Sprawdź dobrze na hibernacji jak zachowuje się sprzęt, czy nie grzeje się itd.

Sprawdź system czy nie traci stabilności.

Potestuj laptopa przez jakiś czas, z dzień czy dwa.

W razie czego służę pomocą, również w pw :wink:

Jutro spróbuję zasięgnąć rady jeszcze w jednym źródle, sprawdzę też na swoim laptopie i dam odpowiedź.

Jakiś pomysł mam ale ręki czy głowy za jego działanie nie oddam.

Pozdrawiam.

Nie ma takiej opcji, by zahibernowany komputer/notebook się grzał bo jest po prostu wyłączony! To zasadnicza różnica pomiędzy hibernacją a uśpieniem! Uwielbiam osoby usypiające swoje notebooki i przenoszące je potem w torbie czy futerale! Odcinacie swoim cacuszkom dostęp do powietrza i smażycie je jak na patelni!

Uśpienie to też wyłączenie tyle, że minimalne zasilanie występuje ale nie takie aby w chwili uśpienia cokolwiek działało na tyle aby grzać poszczególne podzespoły. Podtrzymanie napięcia jest po to aby móc szybko wybudzić system z wspomnianego uśpienia jak najszybciej, dalej, aby by go wybudzić wystarczy wcisnąć dowolny klawisz bądź poruszenie myszką.

Nikt nie mówił nic na temat przenoszenia uśpionego laptopa. Zawsze taki sprzęt należy poprostu wyłączyć.

Żaden laptop którego musiałem uśpić nie przeniosiłem w torbie, tymbardziej nie robiłem z nim długich spacerów, chyba, że takowym można nazwać spacer z pokoju do pokoju.

A tak na poważnie, kolega szuka rozwiązania problemu grzania się sprzętu a nie tego co będzie robił i jak to robić po uśpieniu więc wydaje mi się, że na tym powinniśmy skupić temat wypowiedzi.

Sam do specjalistów nie zaliczam się, jedynie służę radami na temat których mam już zdanie i jestem ich pewny.

Proponowałbym aby ktoś bardziej obeznany w kwestii laptopów również wypowiedział się. Być może ktoś ma rozwiązanie o niebo lepsze od tych co my.

Pozdrawiam.

Możliwe że po zamknięciu klapy wygasza się po prostu ekran . Sprawdź to . 

Koledzy, nie róbcie ze mnie idioty :slight_smile: Komputer jest uśpiony, dopiero po kilku godzinach dioda napędu optycznego miga, sam napęd cichutko pojękuje, świeci dioda ładowania na pomarańczowo (niezależnie czy notebook jest podłączony czy nie, czy bateria jest naładowana, rozładowana do połowy, czy też nie ma jej wcale). 

 

Zahibernowany komputer działa tak, jak Pan Bóg każe. 

A jak to sprawdziłeś?

 

Jeśli się grzeje to coś pracuje? czyli problem ma płyta lub bios lub inne i gdybanie i ewentualnie serwis.

 

Bo jeśli na iluś systemach jest to samo, to jest problem sprzętowy.

dysk działa, bo włącza się zapewne indeksacja plików lub AV skanuje… co dokładnie się dzieje wystarczy sprawdzić w raportach

Problem wg mnie może być z:

  1. Biosem - mam wrażenie, że jest tam jakaś opcja która mogłaby to grzanie zmienić;

  2. Windowsem - nie pamiętam dokładnie jak i gdzie to jest ale w ustawieniach powinna być opcja do wyboru w chwili zamknięcia pokrywy laptopa, bo z tego co pamiętam to było coś takiego, że zamykasz klapę usypiasz system ale dyski pracują.

Proponuję przekopać panel sterowania i ustawienia zasilania bo mam wrażenie, że coś tam w tym panelu jest zaszyte i może pomóc.

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją aby nagle antywirus sam sobie włączył skanowanie w uśpieniu.

Korzystam z Comodo Internet Security i mam ustawione skanowanie na żądanie np. w piątek na 23 i w chwili gdy system jest w uśpieniu nie ma opcji aby nagle zaczął pracować dysk. Skaner włącza się w chwili gdy system jest w pełni uruchomiony. Owszem, uśpienie może nie zadziałać gdy skanowanie jest uruchomione, to wtedy dysk może pracować.

Pozdrawiam.

 

Tu nie ma.

 

 

Jedynie tu: ustawienia w planie zasilania + zaawansowane.

 

I są dwie opcje: praca i ustawienia na sterowniku systemowym lub praca i ustawienia na sterowniku Acera