Notebook HP PRESARIO CQ61 maksymalne obciążenie procesora

Notebook mojej dziewczyny wariuje, po około 30-minutowej pracy na przegladarce facebook-youtube zaczyna dostawać ścin, obciążenie obydwu procesorów wynosi 100%, a temperatura jest jak mi się wydaje w miare. W speedfanie hdd,procesory 50 stopni, i jeszcze jest nie podpisana temperatura 64 stopni nie wiem czy to plyty głównej czasem, ponieważ grafika zintegrowana :x . Notebook nie leży w pościeli tylko na biurku i lewa strona się dość grzeje i gdy sie go na jakies 5-10min uniesie to pracuje normalnie. Podejrzewam grzanie któregoś podzespołu chodź temperatura niby w normnie. Notebook ma około 1,5 roku, więc myślałem żeby go przeczyścić chodź nie wiem czy coś to da. Co Wy o tym sądzicie, może się spotkaliście z czymś podobnym? Zaczęło się to dziać ostatnim czasem przed formatem, jak widać format nie pomógł, system świeży bez syfu.

Witam !

Pierwsze co to wyczyść go i wymień pastę pod procesorem. Proponuje też kupić podstawkę chłodząca pod laptopa znacznie zmniejsza temperaturę laptopa i wydłuża jego bezawaryjne działanie. Na allegro jest tego bardzo dużo np : http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlo … 66556.html . Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

:arrow: A jaki proces obciąża tak rdzenie procesora?

:arrow: Z jakiej przeglądarki korzystasz i w jakiej wersji?

Sprawdź temperatury rdzeni przy pomocy programu CoreTemp i zwróć uwagę na pole Tj. Max, czyli maksymalną temperaturę, w jakiej może pracować procesor.

Jeśli nie chcesz, lub boisz się rozkręcać laptopa, zaopatrz się w sprężone powietrze. Wyłączasz laptopa i przedmuchujesz przy jego pomocy otwory przy radiatorze czy wentylatorku. Czasami taki zabieg pozwala zmniejszyć temperaturę procesora nawet o 20 stopni.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Brak procesu ktory obciaza procesory

  2. Google Chrome

to narazie nie pozostaje mi nic innego jak go przeczyscic i wymienic paste termoprzewodzaca, pomysle o tej podkladce jak nie pomoze.

Hej,

A no to czegoś tu nie rozumiem. W końcu coś czas procesora zajmuje czy nie?? Najlepiej sprawdzić to poprzez menadżer zadań, bądź jakikolwiek z jego zamienników - na przykład Process Explorer.

:arrow: Najnowsza wersja?

:arrow: Czy na innych przeglądarkach jest podobnie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

na innych przegladarkach to samo sie dzieje, wersja chrome najnowsza, a co do procesu to nie ma ktory by obciazal procesory w 100%, a uzycie procesora w menadzerze na 100%.

Hej,

A no to coś tu chyba nie gra - piszesz, że obciążenie procesora to 100%, ale nie ma procesu, który za to obciążenie jest odpowiedzialny. Zatem w menadżerze zadań zaznacz pole, by pokazywane były procesy wszystkich użytkowników. Ewentualnie - tak jak już pisałem - posłuż się programem Process Explorer.

:arrow: Czy przeczyszczenie radiatora i wnętrza laptopa pomogło?

Pozdrawiam,

Dimatheus