Notebook HP problem z instalacją oraz z uruchomieniem


(Szaman93) #1

Witam dostałem notebooka do naprawy od koleżanki. Był tam 1 GB RAM i windows 7 skonsultowałem się z nią i postanowiła się przenieść jednak na XP.

Tak więc:

  1. zbootowałem XP (programem WinToFlash) na pendrive

  2. usunąłem partycje, zrobiłem swoje na dysk dałem 40 GB,

  3. zainstalowało (tzn skopiowały się pliki instalatora).

  4. Uruchomił się ponownie - rozpoczęła się instalacja w tym trybie graficznym gdzie już wybieramy język itd.

Pomyślnie.

Pokazał się pulpit niby ok, uruchomiłem ponownie (wyjąłem pendrive z portu USB) i tu się zaczęło wszystko rujnować.

Mianowicie nie mogłem uruchomić systemu bez pendrive w porcie. Miałem do wyboru system, jednak gdy chciałem któryś wybrać był komunikat

"windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem.

could not read from the selected boot disk. check booth path and disk hardware.

please check the windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information"

Tak więc włożyłem pendrive, musiałem wybrać bootowanie znów z USB i dopiero wtedy wybrać jedną z nastu opcji i dopiero wówczas system zaczął się ładować, mogłem wyjąć pendrive w chwili gdy już widziałem że jest pasek systemu windows (to ładowanie) i ładował się do końca i system działał normalnie. Szukałem rozwiązań tego problemu jednak nic konkretnego nie znalazłem. Dlatego tutaj pisze.

Później postanowiłem zbootować system (już inną wersje XP z sp3) na ten sam pendrive jednak innym programem (WinSetupFromUSB) niby się udało według komunikatu na końcu bootowania OS na pendrive, jednak gdy włożyłem pena do notebook'a pokazał się komunikat

"windows XP ntldr is missing

press alt+ctrl+delete to restart"

No i w tym miejscu właśnie tkwie. Mam pytanie w skrócie jak mogę wymazać cały dysk by poprostu zainstalować windows'a bez żadnych problemów. Wszystkie dane które były potrzebne są na pendrive u koleżanki, notebook na gwarancji już nie jest tak więc - co zrobić?

Model Notebooka to "raczej"

HP mini 1104


(system) #2

HP Mini 1104 jest wykonany wyłącznie pod Windows'a 7! Na tym mogą polegać Twoje zmagania z tym netbookiem. Instalowanie na nim Win XP jest raczej skazane na niepowodzenie. Nawet gdyby się udało, to pojawi się problem sterowników, który może być już nie do rozwiązania.

Wymazać dysk możesz według tego: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html - wersja z pendrajwem. Jednak mimo tego nie usiłowałbym mu instalować Windows'a XP nawet na "czysty" dysk. Szkoda zachodu!


(Szaman93) #3

Dzięki spróbuje to zrobić jutro dziś już nie mam sił na niego. Dam znać czy udało się wymazanie dysku + instalacja win7

PS. Udało się zainstalować xp za pierwszym razem ale musial byc boot z pendrive zeby go pozniej uruchomic. a pendrive mozna bylo wyjac. A co do sterownikow - mozliwe, masz racje

-- Dodane 17.10.2013 (Cz) 14:55 --

@Poraj to jest jednak HP Mini 210-4000 nie 1140 ... x/ więc ogólnie w necie są informacje że można na nim XP zainstalować... :shock: więc nie wiem czy tą siódemkę czy jednak z XP się pomęczyć i zobaczyć. Ale boje się że znowu źle się xp zainstaluje czy coś i bedzie trzeba popdpinać pena przy każdym rozruchu.