Notebook - invalid partition table

Witam, mam problem z notebookiem firmy asus. Na dysku nie ma niczego, komputer jest nowy. I kiedy go właczam pokazuje na samym starcie (wczesniej jest przez chwile logo asusa) komunikat napisany bialymi literkami: Invalid partition table. Probowalem instalowac Windowsa ale nawet po wlozeniu cd wyskuje ten komunikat a nie tak jak powinno byc instalator windowsa. Co moze byc przyczyna? Mi wydaje sie ze trzeba cos w biosie przestawic ale nie wiem jak do niego wejsc w tym laptopie. Pomozcie!

Hmm… może masz niezałożone partycje?

No i jak je zalozyc? Wlasnie chce wejsc do instalatora Windows i tam je sie przeciez zaklada…

Lap był kupiony z systemem, czy bez.

Bootowanie ustaw w lapie z napędu CD/DVD aby zastartował XP z płyty.

Płyta z XP jest bootowalna?.

Poczytaj instrukcję do lapa co piszą.

Pewnie masz dysk SATA - akurat w ASUSach nie było z tym problemów, ale spróbuj poszukać w BIOSie ustawień dysku i czegoś w rodzaju “Native SATA” - jeśli jest załączone, to wyłącz lub poszukaj sterowników SATA do Twojego dysku.

…ale najpierw sprawdź rzeczy, o których pisze JNJN

może w biosie nie masz ustawionego pierwszego CD

nie do dysku a dysku lecz do kontrolera SATA.

Z checia bym to co radzicie zrobil ale nie wiem jak w nim wejsc do biosu. Na starcie nic nie pisze, jest samo logo asusa na czarnym tle, nawet w instrukcji nic nie pisza. Podajcie jakies propozycje, moze wiecie jak to jest w asusach?

Laptop byl kupiony z systemem ale nie zainstalowanym. Nie wiem czy taki kupiony system (to jest chyba wersja OEM) jest bootowalny. W instrukcji nic nie ma, tam opisuja przypadek jak system jest juz zainstalowany nie ma jak sie go instaluje.

Prawdopodobnie F2 :frowning:

Jeśli system jest na ukrytej partycji w czasie wchodzenia do biosu wcisnąć jednocześnie ALT lewy + F10. Nie wszystkie modele

link biosu w acerze.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#890624

Dzieki królu zloty! Dziala! !!