Notebook na długie lata - 4000 zł

Witam,

Szykuję się do zakupu notebook’a, kwota do tego celu nie przekracza 4000 PLN.

Przeznaczenie jego będzie raczej wszechstronne, od edycji w pakiecie Office po obróbkę audio-video. Chciałbym, aby posiadał on minimalnie 1024 MB pamięci RAM.

Proszę o podanie propozycji spełniających moje oczekiwania.

Pozdrawiam DeViL

CALIFORNIA ACCESS M158N-R

lub troszke rozbudowany

CALIFORNIA ACCESS M158N-R lecz o 400 zł droższy

Jeżeli nie preferujesz tej marki to przy wyborze laptopa wez pod uwagę nastepujące parametry:

Procesor =>Intel Core Duo T2300 (wydajniejszy) lub AMD Turion 64 X2 TL-56

Karta graficzna (napisałes obróbka graf. i przyda sie do gier) => NVIDIA GeForce Go 7600 lub NVIDIA GeForce Go 7300 (dwa razy mniej wydajny ale dwa i pół razy wydajnieszy od ATI Xpress 1100)

Układ płyty głównej =>Intel i945PM lub NVIDIA nForce 430 (AMD)

Matryca LCD => jezeli nie lubisz powłoki odbijającej (lusterko) to nie kupuj z powłoką typu CrystalBrite, Glare, TruBrite itd. Wystarczy matowa powłoka.

Z pozostałymi parametrami myśle, że sobie poradzisz.

Albo czekaj na konkurs :smiley:

A czy ta marka: CALIFORNIA ACCESS jest godna zaufania ?

Pierwszy raz o niej słyszę. Nie chciałbym kupywać niesprawdzonego sprzętu za taką sumę.

Marzenie ściętej głowy :stuck_out_tongue:

Jeżeli lubisz polskie produkty to jest to najlepszy wybór. California wbrew nazwie jest polską firmą i do tego znaną.

O Laptopie z tej serii wraz z testem masz tutaj.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2166

Poczytaj i porównaj z innymi.

Jezeli taka marka nie odpowiada to wez pod uwage np. Toshiba, Asus, Maxdata, Acer, Fujitsu-Siemens, HP itd. Przykładowe inne testy => http://www.egielda.com.pl/?str=art&kat=8

Ale pamiętaj. Nie ma najlepszej marki. Są tylko lepsze i gorsze modele. Zwracaj uwage na podane przeze mnie parametry (abyś nie kupił laptopa do biurka) plus do tego znana marka, bezawaryjność, wytrzymałość, gwarancja.

Gdyby nie to, że juz posiadam laptopa wybrałbym własnie to co ci podałem lub z Asusa.

wypowiedź pewnego usera z innego forum.

warto przejrzeć podane forum.

Do kazdej marki można się przyczepić i przytknąć łatkę. Nie można wrzucać do jednego worka firme. Wypowiedz tego usera jest niewiarygodna. Są zarówno udane modele jak i nieudane. Nie słyszałem aby uzytkownicy narzekali na model CA M158N

Model CA M158N produkowany jest przez renomowaną fabrykę Compal.

Dlatego napisałem:

Pozdrawiam

kazał popytać na tamtym forum, więc musi być tam więcej takich userów.

dlaczego zaraz niewiarygodność? przejrzałeś chociaż jakieś opinie z tego forum?

właśnie chodzi o to, że są lepsze i gorsze marki. CA do tych lepszych na pewno nie należy.