Notebook nie włącza się po odłączeniu zasilacza

Witam. Zauważyłem, że jak przy wyłączonym notebooku wyjmę wtyczkę od zasilacza np. na 10 minut (bateria wyjęta), to później nie mogę go uruchomić. Dopiero podłączenie baterii na uruchomienie, a następnie wyjęcie pomaga. Co może być nie tak? Bateria biosu, czy coś innego? Model to Asus X53SK. Mam go od września 2012. Posiada dysk SSD.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Witaj,

 

Wg mnie wygląda to na uszkodzenie płyty głównej (układu zasilania/ładowania). Jeśli laptop jest na gwarancji to lepiej wyślij go do naprawy.

 

P.S. Czy dioda w zasilaczu gaśnie jak włączasz laptopa?

 

Pozdrawiam

Nie gaśnie. Jak laptop jest na baterii, to nic takiego się nie dzieje.

Sugerował bym poszukać karty gwarancyjnej lub jeśli jest po gwarancji to inny nie autoryzowany serwis powinien tu pomóc.

 

Taka usterka z reguły nie jest bardzo trudna do usunięcia.

Jeśli potrzebujesz mogę podpowiedzieć serwis we Wrocławiu, który powinien sobie z tym poradzić.

 

Pozdrawiam