Notebook nie włącza się po odłączeniu zasilacza

(Viva77) #1

Witam. Zauważyłem, że jak przy wyłączonym notebooku wyjmę wtyczkę od zasilacza np. na 10 minut (bateria wyjęta), to później nie mogę go uruchomić. Dopiero podłączenie baterii na uruchomienie, a następnie wyjęcie pomaga. Co może być nie tak? Bateria biosu, czy coś innego? Model to Asus X53SK. Mam go od września 2012. Posiada dysk SSD.

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Thom75) #3

Witaj,

Wg mnie wygląda to na uszkodzenie płyty głównej (układu zasilania/ładowania). Jeśli laptop jest na gwarancji to lepiej wyślij go do naprawy.

P.S. Czy dioda w zasilaczu gaśnie jak włączasz laptopa?

Pozdrawiam

(Viva77) #4

Nie gaśnie. Jak laptop jest na baterii, to nic takiego się nie dzieje.

(Thom75) #5

Sugerował bym poszukać karty gwarancyjnej lub jeśli jest po gwarancji to inny nie autoryzowany serwis powinien tu pomóc.

Taka usterka z reguły nie jest bardzo trudna do usunięcia.

Jeśli potrzebujesz mogę podpowiedzieć serwis we Wrocławiu, który powinien sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam