Notebook się grzeje i wyłącza

Mam ACER’a 5720Z. Ostatnio zaczęło mi się z nim robić coś dziwnego. Strasznie się grzeje (wylot powietrza i jego okolice) i się wyłącza. Wyłączenie spowodowane jest prawdopodobnie ustawieniem BIOS’a, które każe mu się wyłączyć gdy osiągnie pewna temperaturę. Czym może być spowodowane owe nadmierne grzanie??

Może tym, że w środku masz pełno kurzu.

Przeczyść wnętrze sprężonym powietrzem.

(UWAGA !!

rozkręć,wyczyść,skręć (ewentualnie zainstaluj system od początku), a jak nie pomoże to serwis niestety…

Przy normalnej pracy z Windows jest ok. Problem pojawia się przy zwiększeniu użytkowania grafiki.

to cos z karta graficzna. najlepiej rozkrec to i zobacz co sie tam dzieje

Miałem podobny problem z acerem tylko innym modelem travelmate. Jezeli przeczyścisz wiatraczek i będzie podobnie wyślij do serwisu jeżeli masz taka możliwość. U mnie okazało sie, że jakiś czujnik nie działał.

Możesz mieć również problem z czymś, co ja sam określam jako “nadpalony” element. Miałem z czymś takim do czynienia w kilku laptopach, element elektroniki pracował normalnie do zwiększenia obciążenia, potem wszystko stawało i albo była zwiecha, albo reset. Kończyło sie to na wymianie procka lub całej płyty głównej w przypadku gdy chodziło o chipek grafiki. Ja bym polecał od razu na serwis sprzęt wysłać, bo jeśli nawet to tylko kwestia przeczyszczenia, to zrobią to kompleksowo i sprawdzą czy sytuacji nie generuje uszkodzony element. Nie polecam przy tym serwisów nie firmowych, bo jeśli chodzi o Acery, to mają swoją specyfikę i czasem sprzęt z takiego serwisu wraca w gorszym stanie niż tam został zawieziony.