Notebook Toshiba Tecra - na kartę PCMCIA czy Express card?

Jest to Toshiba Tecra 510CDT

Chcę kupić do niego kartę WIFI na PCMCIA.Szukając po internecie wychodzi że do laptopów wchodzą karty PCMCIA,tymczasem z tyłu ma 2 gniazda o szerokości 7,5 cm i prawdopodobnie to gniazda express card.

Sprzedawca twierdzi że wejdzie karta PCMCIA a przecież takie mają 5 cm szerokości więc raczej nie pasują.

Kolejny problem to czy mam wstawić 16 bitowe,32 bitowe,nie mam pojęcia jaka pasuje.Też nic nie ma na google ani w wikipedii,a tylko pisze że karty express card sa zgodne z PCMCIA a przecież jest inne gniazdo.

Hej,

Troszkę się naszukałem tego laptopa i okazuje się, że to praktycznie antyk!! :o W najmocniejszej ze znalezionych przeze mnie konfiguracji jest wyposażony w procesor Intel Pentium MMX 133 MHz, 32 MB RAM, dysk twardy o pojemności 2 GB, a pracuje pod kontrolą systemu Windows 95 - znalazłem go na Amazon’ie Toshiba Tecra 510CDT Notebook. A tutaj zamieszczona jest jego pełniejsza specyfikacja - jak widać wyposażony jest w 2 sloty PCMCIA w wersji Typ II.

Przy takiej specyfikacji, to nie wiem, czy cokolwiek uciągnie ten lap - zresztą będzie problem ze sterownikami i aplikacją dostępową… #-o

Musi to być coś zupełnie innego - być może jakieś podłączenie do stacji dokującej. Jedno jest pewne - bankowo nie jest to gniazdo Express Card, bo to obecne jest dopiero od kilku lat (PCMCIA Trade Association (http://www.pcmcia.org) zatwierdziło specyfikację ExpressCard w wersji 1.0 we wrześniu 2003 roku) - a ten laptop ma naście lat. Procesor, w który jest wyposażony w wersji mobilnej został wprowadzony w 1995 roku.

A ja znalazłem - PCMCIA oraz ExpressCard.

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś, ale oczywiście to nieprawda - ExpressCard (…) złącza tego typu są następcami standardu PCMCIA, zostały one również zaproponowane przez tę samą organizację. - a tutaj o różnicach między jednym i drugim ExpressCard wkracza na miejsce PC Card.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może was zaskoczę,ale ten laptop jest w stanie idealnym,nie ma żadnych zniszczeń,cd rom pracuje normalnie,bateria trzyma 2 godziny i co najwazneijsze śmiga na nim windows 98SE i lzejsze programy a nawet gry takie jak np dx-ball ,IE w wersji 5.5 też śmiga normalnie inne przeglądarki raczej nie dają rady,więc antykiem go raczej nazwać nie mogę nazwać,bo jest normalnym narzędziem do pracy i właśnie do internetu

Jedno jest pewne,jest to solidny sprzęt i mimo wieku doskonalne radzi sobie w normalnych zastosowaniach biurowych,pamiętajmy że w tamtych czasach radził sobie w ty mświetnie,więc dziś tez da radę,jeśli użyjemy tych samych programów,a na wspomniany są sterownikio do prawie wszystkich urządzeń.Poza tym są też linuxy.

Jak się okazało gniazdo jest w lewyym dolnym rogu pod mocno zaciśniętą klapką.Ta karta(albo nawet 2) wchodzi cała do środka laptopa

Bardzo dziękuję za tą długą i wyczerpującą odpowiedź,temat uważam za zamknięty

Dodane 20.07.2009 (Pn) 16:57

odświeżam temat,bo dalej nie wiem czy do gniazd PCMCIA wchzodzą karty 16 bitowe czy 32 bitowe.Znowu nic nie można się dowiedzieć,wiem tylko że typu II,czyli taki ze złotym zakończeniem