Notebook z mocna grafiką. Za 3200 zł ew taniej

Praktycznie tak jak w temacie.

Doszedłem do kasy i chce kupić notebooka.

Moje wymagania są takie:

  1. Mocna grafika (jak sie da to i jakiś dobry LCD do tego)

  2. Mocny procesor.(osobiście przekonałem sie do AMD ale jest mało notebooków z tymi prockami)

  3. Duży dysk (160GB)

  4. 2GB RAM (najlepiej 800MHz)

  5. Dodatkowe wyposażenie tzn. coś w stylu bluetooth itp.

Chce go głównie wykorzystywać w grach, ale coś takiego jak systemy wirtualne nie powinno również stanowić dla niego problemu.

jeśli lubisz ryzyko to :

http://allegro.pl/item267364401_vbi_com … _n_bt.html

Takich w laptopach nie montuja co najwyżej 667

za ta kase to kupisz jakiec VBI 1GB 120 Gb 2,0 C2D z 8600GT

ja preferuje znane marki takie jak

Arcer Dell Asus HP itp

w VOBIS jest jakaś promocja na TOSHIBA a200 SATELITE . Trzeba by tylko RAMu dodać, bo tam jest chyba 1GB,

to masz o ok 1000 zł za mało. Najlepsze co zanlałem w podobnaj cienie tutaj.

no widze ze jednak nie mozna miec tego co sie chce za ta kase,

ale mimo wszystko z jak najlepsza karta jaka mozna dostac

w jakims markowym kompie

moze byc nawet radeon byle by z wlasna pamiecia

a nie chce na oczy widziec gma

pozostaje zbierać do tego :

http://allegro.pl/item271675885_nowy_hp … fv_xp.html

lub innego z amd x2 mobilnym. w tym budżecie tylko z takim prockiem kupi się lapka z miarę wydajną nie zintegrowaną kartą graficzna.

Ten hp jest bardzo kiepski, tamta toshibka a200 też jest kiepska,

ddr2 800mhz nie sotsuje się w laptopach wogółle, o ile wiem są do dostania takie kości w komputroniku, ale czy jakiś laptop je wspiera to juz inna sprawa, jedyne ciekawe laptopy w tej cenie to wymienony wcześniej compal FL-90, albo dell vostro 1500

http://allegro.pl/item273273823_dell_vostro_1500_t5470_1_6ghz_1_5gb_160gb_gf8600gt.html

Co do tego dell’a to dodam że od tej obudowy bez problemu pasuje bateria 9 komorowa 85Wh, ale ten 1,5GB ramu jest zastanawiający, najpewniej siedzi tam kosć 1gb i 512mb, tak więc najwyżej w przyszłości będzie można tą 512’stkę sprzedać i zastąpić kością 512mb’tową.

naucz się czytać kolega nie jest zainteresowany kupnem laptopa vbi od compala czy asusa.

bez sensu.

to są przyzwoite laptopy, nie ładnie opowiadasz o sprzęcie którego nawet na oczy nie widziałeś.

ten laptop który podałeś nie jest z polskiego ryku w komplecie jest eng. system, nie wiadomo jak z realizacją gwarancji, osoba sprzedająca ten sprzęt jest osobą prywatną (VAT-u nie odliczysz). Dell-e są drogie, laptop za pewnie sprowadzony z USA a zatem gwarancja w polsce pewnie go nie obejmie. osoba prywatna nie może być gwarantem.

Używam Satelite A200 z wyższej półki, (Core 2 Duo, 2GB RAM i 200GB Dysk, ale dałem 4200.-) i nie rozumiem co znaczy “kiepska” (?)

mam doczynienia z różnymi laptami i wcale nie uważam, że ten jest słaby.

Genialna obudowa, klawiatura, w środku wszystko co nie zbędne. Dobra grafa, procek itd (może za wyjątkiem visty, która psuje dobre wrażenie) nie zła bateria, świetny ekran, kamerka, mikrofon, czytniki kart… Może rozwiń słowo: “kiepska”!

kumpel doradzil mi zebym przez znajomego kupil laptopa w anglii

bo tam na swieta sa o polowe tansze

kwestia tego zeby znac witryny tamtejszych sklepow(nie internetowych)

i wybrac takiego co ma dobra grafike

a odnosnie marki to asusy arcery toshiby delle itp.

8600gt vs 7600gs = kiepska

tak samo 8600gt vs x3100 = kiepski

(co do dwóch laptopów które tak oceniłem nie widząc ich na oczy).

Dell zwykle ma globalną gwarancję, a twierdzenei że vostro jest drogie jest głupotą, sam zaoferowałeś droższy i cieńszy laptop, wiec jak wg. ciebie dell był drogi?

Na system można zainstalować od biedy nakłatkę wielojęzykową, z resztą angielski to taki marginalny język że nikt go nie zna…

A i zaku nie napisał że compal odpada, napisał że preferuje inne marki bo uważa że compal nie jest marką znaną (co na marginesie jest błędnym twierdzenie, to że cos nie jest znane w polsce nie oznacza że jest nieznane za granicą).

Co do ramu to jak można było pomyśleć innaczej niż “tam jest błąd i miało być 1gb”, no jak?

pisalem ze karta musi byc jak najlepsz za ta cene

reszte jakos przecierpie, bo widze ze zeby mnie zaadowolic to trzeba ze 6000tys wiec wymagam tylko mocnej karty mobilnosc jest namniej waznym aspektem

No to bierz compala fl90, ma najmocniejszą kartę graficzną (8600gt) do laptopów która jest w rozsądnej cenie, c2d i 2gb ramu na pokładzie, czego chcieć więcej?

ps. ma jedną wadę, nie ma zatrzasków przytrzymujących wyświetlacz w pozycji zamkniętej, a reszta to same zalety, 2mpix, kamerka, spore dyski twarde w nich są (120-160gb), przyzwoite jak na laptopy głośniki, znośny wyświetlacz, znośny touchpad i klawiatura, całkiem ładna obudowa.

a jak z gwarancja???

czy jak sie cos zepsuje to moge jechac np. do apollo i tam zdac do gwarancji

przez to ze w polsce ta firma nie jest za bardzo znana to moga wystapic problemy z gwarancja

i taki maly offtop

jest sens kupowac stacjonarne komputery na allegro

widzialem ze jest duzo taniej niz bym sobie sam skladal w apollo

lepiej wziac kompa za 2000+monitor za 1000 czy calego kompa za 3000

MUI kosztuje !!

chcesz mieć markę to jest jeszcze ASUS VBI.

nie w rozsądnej cenie a najtańszy w swojej klasie.

wystarczy zastosować cienką gąbkę między kadłubkiem a matrycą (wkładać ją tam na czas zamknięcia).

jak autor postu zdecyduje się jednak na VBI to niech dopłaci do dysku 7200obr/m różnica w wydajności spora - w cenie relatywnie niska.

kwestia gustu, wszystkie vbi są podobne.

zadzwoń do appollo i się zapytaj.

sprzęt nie jest sprowadzany, nie będzie problemów z gwarancją.

złożyć zestawm samemu za 3 kafle.