Notepad++ a polskie znaki?

Witam!

Już wiem że w notepadzie nie można ustawić polski znaków kodowanych w iso-8859-2. Pozostaje jakiś konwerter który będzie w stanie szybko przekonwertować dużą ilosć dokumentów z utf-8 na iso-8859-2. Czy ktos słyszał może o takim?

Pozdrawiam

np:

Możesz coś więcej napisać o tym swoim sposobie, o co chodzi, bo nie bardzo rozumiem.

Pozdrawiam

  1. The Microsoft Keyboard Layout Creator - możesz przemapować sobie (prawie) wszystkie klawisze i zainstalować jako kolejny układ klawiatury do systemu

  2. czcionka - z literkami ułożonymi zgodnie z iso8859-2 powinno być co najmniej kilka (np. tu http://windows.home.pl/klawiat.htm) - przy okazji mają już gotowy układ klawiatury

z mazovią miałem więcej zabawy, bo ostatnie publikowane przez kogokolwiek pliki były dla dos’u…

ja używam notepad++ i wiem, że polski znaki można uzyskać przed kodowanie w utf-8. Notepad ma tę opcję w górnym menu pod napisem Format

oczywiście, że można - tylko dla mnie jest to zupełnie nieprzydatne - mam kilka tysięcy plików kodowanych w mazovii, klient oczekuje plików wynikowych kodowanych w mazovii - więc po jaką choinkę miałbym konwertować przed edycją i później po edycji w drugą stronę… i pamiętać o tym… wolę działać w natywnym kodowaniu a ptasiorowi pewnie też właśnie o to chodziło

No więc zainstalowałem The Microsoft Keyboard Layout Creator, poustawiałem sobie większość klawiszy, ale jak ustawić żeby alt+z to było ż?

jeśli swój układ tworzyłeś na podstawie polskiego programisty to nie musisz nic zmieniać - ż jest takie samo (ma ten sam kod) w cp1250 i w iso8859-2, jeśli robiłeś całość od początku w pole opisane ctrl+alt+ wpisz U+017c (to oczywiście będzie ż pod prawym altem)