Notepad++ Access Violation - nie da się go uruchomić

Witam, mam dość dziwny problem z programem Notepad++, a mianowicie z jakiegoś powodu przestał działać. Znaczy się w ogóle nie chce się uruchomić. A podczas próby uruchomienia, wyświetla mi się takie okienko: Kliknij by zobaczyć.

Po kliknięciu OK, dostaję informację, że program może utworzyć pliki *.dmp (oto i one: NppDump.dmp i NppDump1.dmp).

Wyczytałem, że mogę je odczytać za pomocą programu WinDBG i za pomocą symboli do niego, znalazłem to wszystko, ale nic nie rozumiem z tego pliku.

Próbowałem reinstalacji Notepada++, instalowania starszej wersji. Nic nie dało rady żeby to naprawić.

Proszę pomóżcie, taki dobry program i wysiadł. Reszta programów działa, tylko ten cały czas to “Access violation” i “access violation”.

I co gorsza nie wiem od czego mogło się tak stać, niby wcześniej przed aktualizacją cygwina wszystko działało. Ale teraz już przestało. :frowning:

Pozdrawiam,

max541

Na co Ci Cygwin ?

Usuń go, wywal wszystkie katalogi z Program Files powiązane z nim, zainstaluj CCleaner, przeczyść rejestr i spróbuj zainstalować ponownie.

W sumie to prawda, że niepotrzebny (lepiej chyba mieć np. Ubuntu na VirtualBoxie). Cygwin usunięty. Podczas “wpatrywania” się w ten plik *.dmp znalazłem coś o module SciLexer.dll usunąłem go (z folderu Notepad++) i wyciągnąłem z pliku instalacyjnego (za pomocą 7-zip). Po przekopiowaniu (tego nowego SciLexera.dll) do folderu Notepad++, problem się rozwiązał. Nie wiem czy dzięki usunięciu Cygwina, czy dzięki wrzuceniu tego SciLexera.dll.

Ale mimo wszystko dziękuję za pomoc.