Notepad++ i problemy z polskimi literami

(Los_Emilos) #1

Mam problem związany z programem Notepad++. Niestety nie wyświetla mi polskich znaków. Przy programie EdHTML ten problem nie występuje ale brakuje mi kilka poleceń które są w Notepad++ jak te, obok których znajduje się czarna linia:

20539a50b65e672d53b10f1lw2.png

(kamil_w) #2

;|

Notepad++ obsługuje polskie znaczki :wink: Poszperaj w opcjach programu, może znajdziesz coś. Może masz ustawione złe kodowanie liter? kto cię tam wie. Skoro u mnie działa to u Ciebie tez powinno

(Spam) #3

Skonwertuj kod do Unicode (UTF-8), najlepiej bez BOM. Poszukaj w opcjach.

(Los_Emilos) #4

Jak mam ustawione na ANSI to problem występuje tylko w literach ą i ź natomiast w UTF-8 bez BOM wszystkie polskie litery się walą. ó jest wyświetlane jako kilka innych itp. Może brakuje czego w systemie moim?

(Spam) #5

Jak masz ANSI to powinny się sypać literki ĄŚŹąśź – to normalne, dlatego musisz przekonwertować to na Unicode albo użyć edytora, który ma wsparcie dla ISO-8859-2 i tak dalej.

Na Twoim miejscu przeleciałbym wszystko Gżegżółką XP, a potem spokojnie edytował w N++. Na przyszłość wybierz sobie w opcjach programu Unicode jako domyślny :wink:

(Kolmar) #6

Los_Emilos , wypróbuj PSpad.

(Los_Emilos) #7

Bardzo ciekawy ten PSpad i nie mam z nim problemów niestety tylko nie ma w nim tych linii które występują w notepad++ :confused: .

(Skr3czu) #8

Nie wiem o jakie linie Ci chodzi, ale zobacz jeszcze Zajączek 4.1

(Kolmar) #9

Los_Emilos , numerowanie linii można włączyć. Widok -> Numeruj wiersze. Co do zwijania/ukrywania kodu, to rzeczywiście nie ma.

(Los_Emilos) #10

Dzięki, na razie popracuje na PSpad i mam nadzieje że w kolejnej wersji Notepad++ nie będę miał problemów.

(Captain Jack) #11

Mi sie podoba ‘Pajączek’. Obsługuje polskie literki, więcej info na pw mogę ci dać.