Notepad++ - usuwanie różnych ciągów znaków

Pochwalony,

 

Koleżanki i koledzy, mam do Was zapytanie odnoście aplikacji Notepad++. Czy jest w niej możliwe usuwanie różnych wartości w ciągu znaków, które rozpoczynają i kończą się w ten sam sposób? Dla przykładu:

 

Blablabla $wynikowa=?$

Blublublu $rodzaj materiału$

Bibibibi $wykorzystanie równania schrodingera$

 

Zależy mi, aby usunąć cały tekst między znakami “$” (może być nawet wraz z “$”). Klasyczna podmiana nie wchodzi w grę, bo przy kilkunastu tysiącach linii, gdzie zbędne wstawki występują w sposób nieregularny, pochłonęłoby kupę czasu.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Klik w niebieską ikonę “ba” (po prawej od lornetki), w pierwszym polu wpisz wyrażenie \s[$].*[$] (usuwa spację przed pierwszym dolarem, dolary i to co pomiędzy nimi), w drugim \0. Jeśli trzeba, odznacz uwzględnianie całych wyrazów i wielkości liter, zaznacz tryb wyszukiwania wyrażeń regularnych (ostatnia opcja) i wciśnij “Zamień wszystkie”.

manieKMP , próbowałem różnych kombinacji, ale nic z tego. Uaktualniłem do 6.5.2, ale też nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Może jakiś inny soft da radę zrobić tę podmianę?

Hmm, dziwne… powyższe zastosowałem na Twoim przykładzie i zadziałało jak trzeba, pozostały tylko pierwsze “słowa”.

http://wstaw.org/m/2014/02/02/nppreg.png

Może poczytaj sobie o wyrażeniach regularnych, działa takie usuwanie, sam czasem z czegoś takiego korzystam. Ewentualnie, jak czujesz się na siłach to napisz mały skrypt który będzie wyszukiwał ciągu znaków i je usuwał.

Może ten programik:

http://x2t.com/replace

(klawisz ‘tekst’)

 

Różne warianty, a wynik ten sam: http://wstaw.org/m/2014/02/03/n_JPG_750x750_q85.jpg.

Odinstaluję go, może to coś pomoże.

 

Dziękuję wszystkim za rady.

 

Edit-------------------

Reinstalacja pomogła.