Notoryczne resetowanie się komputera tylko podczas grania

Witam serdecznie,

 

Proszę o poradę, gdyż mój komputer resetuje się po paru minutach od włączenia gry. Podczas normalnej pracy nic takiego się nie dzieje.

 

Testowałem procesor w stresie - działa.

Testowałem ramy - są ok.

 

Komputer był zalany kocim moczem (te zwierzęta) ale wymieniłem kartę graficzną,płytę główną i wszystko działa, tylko te resety podczas gry. Sprawdziłem w minidump co jest przyczyną i  okazało się że może być to procesor. (kod błędu: 0x000000124)

 

Sterowniki są nowe,system świeży. Każdy podzespół oprócz procesora był testowany na innym komputerze. Dodam też, że podczas resetu nie mogę go włączyć przez 15 minut. Ekran logowania miga a na końcu ekran gaśnie. Muszę wyciągnąć pamięci RAM i resetować BIOS abym w ogóle mógł włączyć komputer.

 

Mój sprzęt (nie kręcony)

 

AMD FX 6300

GT 295

Corsair 550W

ASRock 980de3/u3s3 

GoodRam 2x4GB DDR3 1333MHz

Dysk 1TB SataIII

 

 

 

Pozdrawiam.

WItam, sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są “spuchnięte”. Hm, poza tym pozostaje jeszcze przepłukanie płyty głównej w alkoholu aby usnąć wszelkie pozostałości (te zwierzęta). Pierwszy raz post na forum wywołał u mnie uśmiech. Przepraszam. :-D 

Napisałem, że wymieniłem płytę. Jest nówka sztuka i nie ma żadnych spuchniętych kondensatorów :smiley:

Witam, bardzo dziwny problem. Sterowniki od Chipsetu na pewno zainstalowałeś?