Notoryczne wieszanie się komutera i problem z neostradą

Witam mam taki problem. Od pewnego czasu jak normalnie łącze się z neostradą i po jakims czasie (czasem jest to 5 minut a czasem godzina) neostrada przestaje działać, tzn. teoretycznie działa bo:

  1. Jest synchronizacja na modemie

  2. Jest ustanowione połączenie

ale: jak są te dwa monitorki to ten jeden odpowiada za wysyłane bajty a drugi za otrzymane i w tym momencie jak przestaje działac to wysyła jak wysyłało ale w ogóle nie odbiera I muszę restartować komputer i wszystko działa jak należy. I do tego czesto przy tym zawiesza mi sie komputer i nic nie działa myszka się nie rusza nic kompletnie dopóki nie zrestartuje oczywiście, a z komputera z środka wydobywa się taki piszczący dźwięk.

Do tego w podglądzie zdarzeń w dzienniku mam:

i jest ten błąd za każdym razem jak włączam komputer. adildr.sys to plik sterownika do sagema. Zainstalowalem najnowsze stery do Modemu Sagem ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Mam płytę główną Asrock k7vt4-4x chcialem zainstalowac najnowsze stery do usb ale na płytce mam zeby skozystac z winupdate,a tam takowych nie widze a na stronce Asrock nie ma. Poza tym mysle ze skoro mam SP2 to tam są juz sterowniki do USB 2.0. Jeśli chodzi o tą neostrade to wiele razy dzwoniłem na tą ich superowską infolinkę ale oni nie wiedzą o co z tym chodzi i mówia ze to raczej cos od mojego komputera. Po reinstalce windowsa jest to samo. Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem sprzętowo - sterownikowy. Co radzicie??

Jednemu to pomogło:

ale niestety nie mnie bo nie wiem co do tego ma windows messenger

jaki masz system operacyjny >?

podłącz modem pod inne wejśćie usb , wyczyść stery tego modemu , skan rejestru jakimś dobrym programem np. regcleaner i zainstaluj jeszcze raz stery :slight_smile: coś podobnego kiedyś miałem i to pomogło tylko że mi neo w ogóle momentami nie łączyło

windows xp sp2. zrobilem tak jak mowiles odinstalowałem modem wyczysxcilem rejest po pozostałosciach sagema zainstalowałem najnowsze stery do sagema i nic nadal ten blad wyskakuje w dzienniku zdarzen a i rozlaczac i zawieszac sie raczej bedzie :frowning: jak chciałem obejzec wczoraj film na kompie to 20 razy mi się zawiesiło. i co moze oznaczac to piszczenie spod obudowy?? takie jedno dłuuugie piiiiiiiii. czy to jest jakis problem ze sprzetem?? ktos mowil zeby zainstalowac nowe stery do usb ale ja mam sp2 to tam sa stery do usb 2.0 (moja plyta glowna asrock k7vt4-4x)

A sprawdź co tak piszczy - zdejmij obudowę.

Temperatury wszystkiego i napięcia.

Konserwacja kompa porządna - sprawdź wszystko w środku.

Te piszczenie to może być błąd RAM’u tez kiedys miałem cos podobnego i porzadne wyczyszczenie ramu pomogło :slight_smile:

słuchajcie otworzyłem obudowe wszystko odkurzyłem (jeszcze kaszle tyle kurzu :D) i narazie godzina i sie nic nie dzieje bylyby nie zapeszyc

Potrzeby:

Odkurzacz z końcówką plastykową.

Twarda gumka ołówkowa do złącz stykowych.

Masz wyjąć karty,moduły pamięci - wyczyścić banki pamięci,sloty PCI i AGP,karty,pamięć - wszystko dokładnie odkurzyć z kurzu,wszystkie wentyle i resztę - mają być wiosenne porządki w kompie.

Dobrze osadź moduły pamięci i karty i wszystko sprawdź.