Notoryczne zawieszanie się aplikacji na kilka sekund - Windows 8.1

Witam.

 

Zwracam się do was o pomoc w następującej ważnej kwestii.

 

Gdy korzystam z aplikacji z kafelków - głównie Muzyka i Internet Explorer co chwile się one zawieszają na kilka sekund.

 

Pisząc tego korzystam z Explorera dostępnego z kafelków i zawiesił mi się już 4 razy. Na przeglądarce wygląda to tak: nagle nie reagują klawisze i działa tylko myszka. W tym czasie mogę zrzucić aplikacje na pasek zadań więc to raczej nie wina sprzętu. Po kilku sekundach od “zamrożenia” przeglądarki na dole pojawia się komunikat “Strona sieci web dobreprogramy.pl nie odpowiada”. Po kilku następnych sekundach wszystko wraca do normy. I pojawia się od nowa.

 

W aplikacji Muzyka jest podobnie. Dźwięk dalej leci z słuchawek lecz program się zacina na kilkanaście sekund. Nie działa pasek odtwarzania piosenki ani nie działa podświetlenie pozycji na liście. Myszka natomiast działa i mogę aplkację zrzucić na pasek i ją spowrotem zmaksymalizować po czym zaczyna normalnie działać.

 

 

 

Dodam dwa zrzuty ekranu. Niepokoi mnie wykorzystanie pamięci ram. Mam 4 GB a “dostępne” jest 1,8. o co chodzi?

 

Laptop:

System: Windows 8.1 (+najnowsza aktualizacja)