Notoryczny komunikat; 'To urzadzenie moze dzialac szybciej'

Tak jak w temacie ,co jakiś czas pokazuje mi się ten komunikat niezależnie od tego czy podłączony jest dysk zewnętrzny czy pen .Co dziwniejsze ze mam podłączona klawiaturę ,myche i podkładkę schładzającą .Sprawdzałem z odłączonymi komponentami ,na baterii i nadal to samo zarówno w przypadku Visty jak i XP .

Jak często używasz wyrabia się gniazdo/wtyk USB. Sprobuj przeczyscic i lekko “ścisnąć” wtyk tak żeby ciaśniej wchodziło.

U mnie pomogło.

No dobra ,ale co jest powodem ze Windows wykrywa coś czego nie ma ?

Tak się dzieje gdy nie ma zainstalowanych sterowników od USB. Przejdź do menadżera urządzeń :arrow: kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej(USB) i sprawdź czy masz jakiś wpis ze słowem “rozszerzony”.

Żadnego wpisu w tym stylu . A poza tym producent laptopa skoro dal mi sprzęt ze wszystkimi bajerami zbędnymi raczej to tez powinno być a system zainstalowany jest od nowości .

No to wygląda że nie wszystko jest zainstalowane i to może powodować takie komunikaty po podłączeniu pena czy dysku.Jaki to dokładnie laptop?

Toshiba A300 . Chyba mnie nie zrozumiałeś do końca albo ja za bardzo chaotycznie napisałem . To pokazuje się gdy nie mam nic podłączonego (jedyne co mam podłączone to mycha ,klawiatura i podkładka chłodząca),bo gdyby to było po podłączeniu to rozumiem ale tak to nie .

A ok to teraz załapałem :smiley:

Coś musi robić “zwarcie” sprawdź dokładnie gniazda USB, wszystkie podłączone wtyczki i kable.Jeżeli wizualnie niczego nie da się stwierdzić to próbuj kolejno podłączać urządzenia które teraz używasz żeby stwierdzić które powoduje ten błąd.Ja obstawiam podkładkę chłodzącą :slight_smile:

Dmuchnąłem w gniazda ,na razie spokój. Zapomniałem dodać ze to zazwyczaj pokazuje się po uruchomieniu i potem jakiś czas później .

I jeszcze jedno pytanie niestety nie na temat bo nie chce zakładać nowego wątku coby forum nie zaśmiecić a mianowicie gdy wchodzę na jakieś strony na których są filmy to flash jęczy ze przestał działać jednakże nie dzieje się tak na wszystkich stronach ,robiłem reinstalacje i aktualizacje jego co nie dało pożądanych efektów .A jednak nie dało…(dmuchniecie w gniazda)

To z flashem ostatnio jest katorgą, na 3 moich kompach flash notorycznie ulega awarii, najczęściej na YT i grach typu Shakes & Fidget. Co do USB to IMO lapek nie może rozpoznać interfejsu podstawki chłodzącej, która nie przedstawia się jako pamięć przenośna/dysk i dla tego.

Jest tez inna opcja ,w klawiaturze mam 2xUSB 1.1 .