Nougat - brak kontaktów z SIM

Czy Nougat widzi/czyta/zapisuje/obsługuje kontakty z karty SIM ??

Testuję Resurrection Remix na Galaxy S5 (mod 7 Nougat) ale za Chiny Ludowe nie widzi kontaktów na karcie SIM. Jak przełożę kartę do starego telefonu (Nokia N8) to widzi od razu kontakty a wszystkie mam zapisane właśnie na SIM.

Wolałbym właśnie mieć kontakty na SIM bo czasem przekładam ją do innego telefonu (gdzie NIE MA Androida) ani neta i potrzebuję tam kontakty też.

Co z tym zrobić? Czy Nougat w ogóle widzi i obsługuje kontakty SIM? Jak to zrobić?

W kontaktach wybierz (ustawienia kontaktów - opcje wyświetlania) by pokazywał z sim lub zapisane w telefonie + sim + google itp:

Nie działa to u mnie, nie widzi kontaktów z SIM mimo że wgrałem najnowszą wersję RR Remix OS (opartą na Android 7.1.2). No w każdym razie ze stock’owego rom’u zrobiłem kopię kontaktów do pliku .vcf i tu ją zaimportowałem. Szkoda że nie widzi kontaktów z SIM mimo że powinien.

Może to wycieli z dystrybucji - https://github.com/ResurrectionRemix.

Dokładnie, brak kontaktów z sim to częsty problem w custom romach.

1 polubienie

@krystian3w co to za link? to jakiś patch do tego rom-u który naprawia ten błąd?

Potestuję ten rom i zobaczymy, może przy którejś tam aktualizacji naprawią to. Ten rom jest fajny, szybki, bateria dobrze trzyma z tego co na wstępie widzę

Nie tyle patch co próbowałem znaleźć miejsce do zgłaszania błędów w custom roomie a ten prowadzi raczej do strony - jak coś na niej nie działa lub jak zrobić podobną do nich :thinking:,
ok link poprawiony jak wiesz co za repozytorium wejść to sprawdź Issuse i najwyżej załóż własne.

Jak tak patrze nie każde ma opcje zgłoś błędy :thinking:.