Novum i komunikaty o treści "Oczekiwanie na połączenie"

Ostatnio moja matka zmieniła operatora telefonii stacjonarnej z netii na novum. O firmie nigdy nie słyszałem.

Od jakiegoś czasu często miewa telefony takie, że odbiera, słyszy powtarzany przez automat komunikat “oczekiwanie na połączenie”, kilka powtórzeń tego komunikatu, sygnał oczekiwania na rozmowę, i znowu powtarzany jest ten komunikat.

Ktoś spotkał się z czymś takim?

Tak, często w ten sposób dzwonią teleankieterzy i inni spamerzy telefoniczni.

Automat wybiera numery telefonów z jakiejś puli, gdy ktoś podniesie słuchawkę to “szuka” wolnego pracownika z którym po chwili łączy rozmowę. Gdy nie ma wolnego pracownika to po chwili rozłącza. W firmie często mam takie telefony - odkładam słuchawkę nie czekając na ciąg dalszy.

O tej firmie nie słyszłałeś, bo za ciekawych opinii na internecie nie mają, kiedyś do mnie z tym spamem dzwonili, to na internecie nawet strony nie mieli :wink:

Przejrzałem umowę tego novum i bardzo “spodobał” mi się punkt 15:

“w przypadku zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa uprawnienie do odstąpienia od umowy wygasa z chwilą skorzystania przez konsumenta z usług operatora”

:evil:

Co wydaje mi się niezbyt zgodne z prawem. Proponuję skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta.

Oni mają w ogóle jakieś lokale, bo jakoś nie widzę.