Nowa aktualizacja dla Windows XP- poprawa autostartu

Witam,

Otóż osobiście mam powyłączane wszystkie aktualizacje automatyczne i sposoby powiadamiania mnie o nowych poprawach, nie lubię kiedy komputer robi za mnie sam wszystkie aktualizacje, a ja nie wiem nawet co się dzieje :wink: Dzisiaj jednak, wyczytałem na tej stronie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … dtwarzania o aktualizacji, która szczególnie mnie interesuje. Ma ona naprawić (w Windowsie XP) błąd związany z wyłączającą się funkcją autootwarzania. Chciałbym się dowiedzieć, czy da się w bezpieczny sposób pobrać ręcznie tylko tą jedną aktualizację. Jeśli tak to wytłumaczcie mi dokładnie jak to zrobić, żeby niczego nie zrypać bo dopiero co postawiłem sobie “świeży” system. Dodam na końcu, że mam XP-ka Home Edition. Proszę o rady i pozdrawiam :slight_smile:

Autoplay Repair Wizard

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=en

poczytać - Brak autoodtwarzania

Autoodtwarzanie

włączyć Autoodtwarzanie

w start->uruchom wpisujesz “gpedit.msc” i szukasz

Komputer->Szablony Administracyjne->System i tam znajdujesz zasadę ‘Wyłącz funkcję autoodtwarzanie’

ustaw na Wyłączony lub Nie skonfigurowano

Użyj programiku Autoplay Repair Wizard

Trzeba wyłączyć, zasada ta nosi nazwę: Wyłącz funkcję autoodtwarzanie. Jak dasz na Włączony, to w rzeczywistości Wyłączysz autoodtwarzanie, a zatem trzeba ustawić odwrotnie. Domyślnym ustawieniem jest “Nie skonfigurowano”. A próbowałeś programikiem?

Nie powinno ustawiać się tej opcji na “Wyłączony”. Lepiej jest ustawić na “Nie skonfigurowano”.

Ponieważ problem może mieć różne przyczyny, narzędzie Microsoft AutoPlay Repair Wizard nie zawsze go rozwiąże. Wtedy zajrzyj na stronę http://support.microsoft.com/kb/330135, gdzie znajdziesz szczegółową instrukcję postępowania.

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … a-524.html

http://www.pcworld.pl/news/338865/Micro … zania.html

Poprawka ta blokuje funkcje autoodtwarzania tzn.po któryś z poprawek mimo wyłączenia funkcji autoodtwarzania ,funkcja ta pozostawała włączona.

Mi chodzi o to, że to się czasem wyłącza (np. mi się często wyłącza autostart), a ja chcę temu samoczynnemu wyłączaniu zapobiec :slight_smile:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

http://break-the-law.freehost.pl/Autood … s%20XP.htm