Nowa aktualizacja Win XP

https://sekurak.pl/pieklo-zamarza-microsoft-wypuszcza-jednak-aktualizacje-bezpieczenstwa-dla-windows-xp/

Fake napewno - nie wejde w link.


@gosciuW7 napewno fake ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie musisz, to propozycja newsa dla redakcji :wink:

A ja wchodzę:

@FadeMind
Adminie dobrze mi przetlumaczył tlanslator?

‘‘Po masywnym wybuchu
ransomware Wana Decrypt0r ( kingsoft ślepy nic alarmu nie daje NULL)
od wczoraj po południu firma
Microsoft wydała NIEPOTRZEBNĄ
poprawkę dla starszych
systemów operacyjnych, aby
chronić je przed mechanizmem
samoprzylepnym(??) Wana
Decrypt0r.’’

‘’(XP, Vista, 8, Server
2003 and 2008)’’

  1. Od ponad tygodnia widzę najwięcej tematów o virusach na win10 i Chrome.
    Jego trzeba łatać teraz a nie czekać do Września.
  2. Nie wymienili Siódemki, a czytałem źe już go nie wspierają nawet blokują sterowniki do Ryzen ehh…
  3. Jak już pisałem Kingsoft nie alarmował i napewno nie alarmuje o złapanych zagrożeniach jakby ich nie było. W sumie odwiedzam yotuba to forum i sklepy bez żadnych xxx.

@Fiesta
No to czekam na opinię masową innych.

jedna łatka na Xp’eka lub Vista, to tak jakby obudzić z wiecznego snu binladen.a lub hitler.a.

Będzie to wymagało ciągłych łatek bo złośliwce animousy i hackerzy z chęcią powrócą i będą działać.
Albo użytkownik będzie rwał włosy z głowy po nocach, albo przejdzie na nowszy gdyż uzna że to nie ma sensu.

Ja bym ostatecznie preferował łatkę ale typu pudełko nowszego systemu za pół ceny hehe.

A czy news jest o tym jaki to XP jest bezpieczny, czy o tym że M$ wydał łatkę na system który nie jest już wspierany?
Daj na luz i nie niszcz już klawiatury … (przynajmniej w tym wątku).

Ciebie o fejknówsa oskarżać :smiley:
Zabawni są ci nowi użyszkodnicy.

2 polubienia

Zareagował na sytuację także Microsoft. W drodze wyjątku ogłosił wydanie łatki na niewspierane systemy – tj. Windows XP, Windows 8 oraz Windows Server 2003. KB4012598 nazwano niestandardową pomocą techniczną.

O tej nowej aktualizacji pisze już Komputer Świat: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2017/19/microsoft-udostepnia-aktualizacje-bezpieczenstwa-dla-windows-xp-pieklo-zamarzlo.aspx

Wydaje mi się, że powinniśmy ten temat bardziej wyeksponować. @b.munro

1 polubienie

To mogło u mnie spowodować że SFC chce płytę Pro.

Niektórzy są nawet w strachu, bo nie aktualizowali windowsa 7 a MS nie dał tej aktualizacji…
To ładnie opisane tu:


Trzeba było aktualizować - a teraz na windows 7 blady strach, że podatny.

Rozwiązywać masowo problemy z aktualizacjami windows 7 i system będzie chroniony przed wannacrypt.

XP dostał, bo nie miał, a win 7 powinien mieć…

W Windows 10 zrobili automatyczne aktualizacje - bez możliwości prostego wyłączenia/jedynie można opóźnić ich instalację/restart. W związku z tym, że Windows domyślnie używa szybkiego uruchamiania (hiberfile.sys) to mało kto wie, że wyłączenie systemu to w zasadzie uproszczona hibernacja a dopiero pełny restart “odświeża” stan systemu.

Na wielu popularnych portalach popularyzowano sposób na opóźnienie/wyłączenie aktualizacji Windows co jest ZŁEM WCIELONYM i naraża na realne niebezpieczeństwo użytkowników.

WannaCrypt to przykład realnego zagrożenia i realnych strat.

Świadomość ZU na temat zagrożeń, profilaktyki zasad bezpieczeństwa jest na krytycznie niskim poziomie.

1 polubienie

XP 32 bitowy SP3
zastanawiało mnie dla czego nie było powiadomienia… Wyłączyłem proces aktualizacji…

Jak te zagrożenie wg szkodzi? jakie są obiawy?
Miałem poczytać, ale zajołem się youtubem i zapominałem :confused:

Tutaj jest trochę do poczytania o tym: https://niebezpiecznik.pl/post/zamkniete-szpitale-i-zaklady-pracy-uderzenie-robaka-wannacry-i-olbrzymie-straty-na-calym-swiecie/

nierozumiem jak mozna trzymac bankomaty telebimy windy czujniki pod kontrola tylko windowsa, skoro istnieja systemy mobilne -
Android lub linux.
W apk mozna upchać dowolne pliki co czyta windows i sprawić że to ruszy przykładowo porty gry z pc.

Teraz powinny wszystkie możliwe firmy zebrać siły razem pisać pod Unixy i po wakacjach byłby Linux Ultimate Sekuriti Edyszyn z normalnymi programi zamiast vine - ale tak nie będzie :confused:

Win XP uchodził za najlepszy system na świecie, a tu taka wpadka. Mimo wszystko nadal mam do tego systemu sentyment.