Nowa antena kierunkowa do radiówki 2.4Ghz


(Ryglice) #1

Witam!

  • Grid

  • panelowa

  • Helicall

  • Parabole

Jakie macie propozycje ???


(system) #2

Na tę odległość, jeszcze z drzewem pośrodku, najlepiej paraboliczna z dużym zyskiem, np. http://www.morele.net/antena-tp-link-tl-ant2424b-antena-zew-24dbi-384903/ 24 dB powinno wystarczyć. Trochę więcej kosztuje, ale za to pewniejsza niż tańsze.


(Ryglice) #3

Ok drzewa zostana nieco przyciete takze nadajnik powinno byc lepiej widać , a koszt powyzej 200zł to dla mnie troszke za duzo ;). Myslałem o antenie  : http://www.wisp.pl/index.php?p229,wavearena-ant24-gda24 co o niej myslisz? Do tego musze jeszcze dokupić przyłącze H155 N(M) - SMA RP(M).


(system) #4

Techniczne parametry też OK (jakby zupełnie podobne), jednak w różnica w cenie coś mówi. Trudno powiedzieć gdzie mogą być faktyczne różnice. Być może w jakości?


(Ryglice) #5

Aha rozumie. A mam jeszcze pytanie czy zbyt mocna antena nie bedzie jakiegoś złego wpływu ?

I jaka długośc przewodu RP-SMAm bedzie miał najmniejszą strate ?


(system) #6

Antena kierunkowa z dużym zyskiem wymaga jedynie dokładnego ukierunkowania i trwałego (bez bujania się) umocowania. Przewody w granicach 15-20 mb. nie mają jeszcze znaczącej straty dla odbieranego sygnału. 


(Ryglice) #7

Ok rozumie i dziekuje za odpowiedzi :wink:


(Drobok) #8

Po=Pn+Gn+Go-L-Ta-To-q <- ty wpływ masz na zysk energetyczny anteny odbiorczej, i tłumienie kabla 

 

Jeśli moc dostarczona do odbiornika przekracza jego czułość odbiornik odbiera, więc tobie zależy by ta moc była jak największa - innymi słowy większy zysk jest ci na rękę. 

Weźmy taki http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_triset-113_1_13-4_8-6_8_klasa_a_75_om_1m__E1015_1.htm dla 2,4Mhz masz tłumienie rzędu 30dB / 100m. Więc tłumienie dla 20mb będzie wynosiło 6dB - które antena odbiorcza musi nadrobić z racji braku wpływu na zysk nadajnika / tłumienie kabla nadajnika / tłumienie trasy. 

 

Uniesienie anteny / poprawnie kąta między wiązkami głównymi anten również są w stanie poprawić moc odbiornika.

 

Reasumując, skróć kabel / unieś / przekieruj antenę / bądź kup nową by poprawić swoją sytuację (najlepiej wszystko na raz)


(Ryglice) #9

Ok ;). A czy wina anteny/kabla moze być wahanie predkości internetu i zrywanie połacznia ? Bo od jakiegos tygodnia mam takie własnie problemy .


(system) #10

Może! Generalnie, starzenie się całego układu antena/kabel, śniedź na stykach kabla, woda w puszce antenowej, dostawanie się wody między izolację a oplot lub żyłę kabla itp., a także stojące, szczególnie mokre drzewo “po drodze” do Twojej anteny. Wiele zależy też od samego dostawcy internetu, ale to już inna sprawa.


(Ryglice) #11

Właśnie tak mi sie wydawało, że coś z kablami moze byc nie tak. Sprawa wyjasni sie jak zamontuje nowa antenę. Po rozlozeniu mojej starej anteny i sprawdzeniu co ma w srodku to nie wiedziałem czy sue smiac czy płakać ;).

 

A przy zakupie nowej anteny musze równiez dokupić przedłużke z anteny do access pointa czyli coś takiego ?http://http://allegro.pl/bardzo-dobry-2m-przedluzacz-rp-smam-rp-smaz-i5485807268.html czy jakoś inną ?