Nowa bateria do Asusa- oryginał, czy chiński zamiennik?

Witam,

Rozglądam się za baterią do mojego Asusa f3sr. Znalazłem na ebayu oryginały asusa za jakieś 120pln o pojemności 4400mha.

Drugie ogniwo to chiński zamiennik z pojemnością 7200mha za kwotę 140pln.

Czy ktoś z was kupował zamiennik, czy rzeczywiście są dłużej trzymające ogniwa?

Mam pewne obawy co do chińskich baterii,ale słyszałem też, o zadowolonych użytkownikach.

Nie oczekuję że bateria będzie mi działać kolejne 3lata, ze 2 to góra ile będę używać mojego lapka.

Dzięki za sugestie :slight_smile:

Nie koniecznie chodzi tu o sam fakt pochodzenia z chin. Np masz bardzo renomowaną firmę sony która chodź jest z chin czy tamtych okolic jest dość dobra. Głównie chodzi o nie kupowanie tzn noname. Nie tylko z chin (chodź podróbki są z nich zazwyczaj).

120zł za oryginalną baterię do laptopa to bardzo tanio. Na chińską podróbę szkoda kasy… co z tego że duża pojemność jak badziewne ogniwa…

Zgadzam sie zToba,ale do Asusa są tylko baterie oryginalne Asusa, lub noname najczęściej made in china.

Pytanie czy ktoś już używał zamienników i czy są tak trwałe jak oryginał (wątpliwe, ale pytam).

Może się okazać, że nie będzie pasować, albo będzie… krzywa. Chińczyki tak robią :stuck_out_tongue:

Dają 90 dni gwarancji na wymiane gdyby coś nie pasowało. Kusi mnie ta pojemność- 7200mha robi wrażenie…

Może i tak, ale pożyje ta bateria też dwa razy, tylko że krócej …

Ja bym kupił oryginał na podróbkach się daleko nie zajedzie.

Wiesz każdy sobie może wpisać wartość jak mu pasuje 7200 czy 8400 co takiemu chińczykowi zależy… zresztą już ktoś pomylił jednostki bo pojemność baterii podaje się z reguły w miliamperogodzinach czyli mAh a nie mha :wink:

Zdecydowałem kupić oryginał. Dzięki za rady.

-już kilka razy chodziły watki o bateriach które w reklamach miały niebotyczne pojemności. Później okazywało się że w realu była n.p. połowa tej z reklamy. Praw fizyki nie przeskoczysz.

  • to może być tylko"czeski" błąd. Pozdrawiam.