Nowa bateria do laptopa

Witam,

moja stara bateria w laptopie (oryginalna) służyła mi z 7 lat i obecnie jest zajechana(ciągle jadę na ładowarce),więc zastanawiam się nad wymianą na zamiennik bo dzisiaj bateria odmawia współpracy,komp się włączy na chwilę po czym gaśnie sam z siebie, czy ktoś wie coś o bateriach od green cel?

Czy taka bateria nada się do laptopa Emachines E732Z?

https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-acer/1739-1163-green-cell-bateria-do-emachines-e732z.html

Oryginał ma 4400 mAh więc wybrać większą czy taką samą, podobno większe mają mniej cykli naładowania czy jakoś tak?

Pozdrawiam

Cokolwiek nie wybierzesz, padnie po dwóch latach. Kup najtańszą.

Czyli tak jak myślałem, dzięki za info.

Bierz wersję PRO tych Green Cell, lepsze jakościowo ogniwq (Samsunga).

tam jest pro i ultra, więc które?
Druga kwestia te o większej pojemności sa grubsze wiec bedzie to wystawac i jak wtedy będę uzywal laptopa, może to głupie pytanie z mojej strony ale nie wiem jak to będzie?

Ultra to ogniwa Panasonica. Ja bym brał ogniwa Samsunga, czyli PRO.

Nawet jak będzie wystawać to powinno się dać normalnie korzystać bez specjalnych utrudnień.

Ogniwa Panasonica to najlepsze ogniwa na rynku. Podobne jak te montowane w Tesli. W przypadku baterii Ultra czy Pro bateria ma standardowy wymiar. Różnią się technologią i pojemnością ogniw.

Bateria do mnie przyszła i sprawdziłem ja programem na baterii jest nalepka sklepu i pisze ze ma 5200 mAh ale program pokazuje 56160 mWh co daje chyba około 4400 mAh a nie 5200 więc o co chodzi dlaczego nie ma 5200?
Druga sprawa to w przypadku tej baterii pisza w swoim sklepie ze jest ona na ogniwach samsunga podczas gdy program podaje Manufacturer :Panasonic-krótko mówiąc zostałem oszukany ?
Chciałem ogniwa Samsunga a dostałem Panasonic a pojemność jest mniejsza czy jak?

Napisz do firmy, zobacz co odpiszą. Może mają burdel…

Skąd Ci wyszło to 4400? Podziel sobie to przez napięcie baterii 10,8V. Jakiekolwiek testy robi się co najmniej po kilku cyklach użytkowania baterii. Gdzie i jaki program pokazuje producenta ogniw? Same ogniwa nie mają w sobie elektroniki, więc nie mogą podawać informacji o producencie. Taka informacja może iść z elektroniki. Programy do “badania” baterii potrafią pokazywać różne cuda. Nadal nie wiem czemu nie chciałeś lepszych Panasonicow :slight_smile:

Dobra dzisiaj już pisze normalnie tzn 5320 mAh a bateria ma 5200, ale daje sobie reke uciąć że wczoraj jak sprawdzałem pokazywało 4400 i nie wiem dlaczego może błąd programu, to teraz pojemnośc by się niby zgadzała ale nadal oba programy pokazują PANASONICA, niemniej dlaczego pisali ze to Samsung jak to PANASONIC.
Dodam ze PANASONIC był u nich droższy i ni uwierze w to że mi prezent zrobili.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/047e7d53d081c6a7

Włożyłeś nowa baterie, ale komputer miał jeszcze zapamiętane parametry starej. Dlatego mogło Ci pokazywać taką pojemność. Odnośnie Panasonica to może być elektronika sterująca, nie same ogniwa. Program nie wykryje jakiej marki są ogniwa. Spróbuj jeszcze zrestartować sterownik baterii. Pkt.2 https://blog.swiatbaterii.pl/podlaczony-nie-laduje-komunikat-w-systemie-windows/

W kwestii tej starej baterii to nie mogło być to bo też o tym myślałem i sprawdziłem kody na bateriach i program pokazywał ewidentnie kod nowej a nie starej.

Czemu bateria ma paść po dwóch latach?

Szanowni Państwo,

dziękujemy za kontakt. W przypadku baterii Pro i Ultra jest stosowana ta sama elektronika, którą dostarczyła firma Panasonic. Ogniwa zasilające są natomiast produkowane przez firmę Samsung.

Taką dostałem odpowiedz, chociaż w bateriach ultra pisza ze maja ogniwa PANASONIC a nie SAMSUNG ale już mniejsza o to.

Takie jest moje doświadczenie z greencelami.

Żywotność standardowych ogniw to ok.500 cykli - przyjmuje się że jest to ok dwóch lat. Samsung SDI to 700 cykli, Panasonic 1000 cykli.

“Ogniwa zasilające są natomiast produkowane przez firmę Samsung” Ta informacja dotyczyła Twojego Pro, a nie obu.

Aaaa, w tym sensie. Nie miałem styczności z produktami tej firmy (może jakaś bateria do telefonu jedynie).

Nie przesadzajmy. Standardowe ogniwo Li-Ion przy zachowaniu nie za wysokich temp. pracy po 500 cyklach powinno mieć nadal ‘pojemność’ na poziomie początkowej i zacznie spadać. Ja np. w jednym z laptopów (T400 Lenovo) mam po kilku tysiącach cykli ładowania a nadal sprawność na poziomie 70%! Baterię rozwala:

  • zbyt wysoka temperatura pracy (konstrukcja laptopa) - przoduje tu np. HP ze swoimi tworkami typu seria ‘Pavilion’, gdzie bateria padła mi po niecałym roku pracy i to komputer praktycznie jako stacjonarny :wink:
  • ‘licznik’ elektroniki baterii - ogniwa w środku mogą być w bardzo dobrym stanie, ale ogranicza elektronika baterii,
  • ładowanie ciągle na 100%, albo nawet jak np. elektronika zezwala na ładowanie powyżej 4.2V, co skraca nawet o połowę żywotność,
  • zbyt głębokie rozładowywanie (na co nie powinna pozwalać elektronika baterii).
    Cały czas oczywiście mowa o najpopularniejszych Li-Ion.