Nowa bateria nie ładuje się

Witam, mam problem z nową bateria do laptopa Acer Aspire v3-771G otóż moja bateria już prawie nie trzymała 20 minut to Max, zamówiłem nowa niby taka sama do tego modelu z GreenCell tyle że zamiast 4400mAh posiada 6600mAh. Po podłączeniu wyświetla się normalnie bateria pokazuje, że ma 46% ale po podłączeniu zasilacza pokazuje, że podłączono i tyle. Miga dioda baterii na pomarańczowo zamaist się świecić i jej nie ładuje. Laptop bez baterii działa, podłączyłem stara baterię działa normalnie , ładuje. Nie wiem co jest grane , nowa bateria pasuje tak jak oryginalna wszystko jest okej lecz jej nie ładuje. Po wyłączeniu laptopa przy podłaczonym zasilaniu dioda baterii się zapali z 5s i gaśnie za chwilę znowu zapali się i gaśnie, ale % baterii nic nie przybyło po godzinie. Ktoś wie co może być przyczyną? Nie mam gdzie sprawdzić tej baterii na innym sprzęcie

Prawdopodobnie BIOS komputera blokuje zamiennik baterii, lub ta jest uszkodzona.
Najlepiej reklamacja do sprzedawcy i ewentualnie zakup oryginalnej baterii.

1 polubienie

Stawiałbym na zepsutą baterię. To nie byłby pierwszy raz, kiedy takie baterie od GC przychodzą uszkodzone. Niestety, ale felery im się trafiają.

Tak jeszcze znalazłem filmik od GC. Może pomoże.

Lenovo np. systematycznie banuje ‘firm trzecich’ akumulatory. Kolega ostatnio kupił dwie (do T440 i T460), no i zachciało mu się zrobić upgrade firmware (BIOSu), bo LenovoVantage zasugerowało. Po restarcie koniec z ładowaniem baterii (“twoja bateria nie jest oryginalna (…)”.

Próbowałem już wg tego filmiku lecz nic nie pomaga.

Może to sprawa windows 10? Laptop ma już kilka lat i był kupiony z Windows 7 , zresztą sterowniki oraz bios ostatni jest z 2012 lub 2013 roku :roll_eyes: może przywrócenie do siódemki coś da?

Mam nadzieję, że się za to wezmą jacyś regulatorzy, bo dzisiaj dostać oryginalną baterię do kilkuletniego laptopa jest praktycznie niemożliwe. W Smartfonach jest ta sama patologia.

To nie Windows jest problemem. Laptop ewidentnie odrzuca baterię. Albo spróbujesz z innymi zamiennikami, albo odeślesz oryginalną do regeneracji gdzie wymienią ogniwa i zresetują licznik cykli.

Najnowszy BIOS, jak nic się nie zmieni, to rozładować NOWĄ baterię do oporu, i dopiero podłączyć zasilacz. Jeśli i to nic nie zmieni, reklamować. Czasami trzeba zmienić po kilka baterii w laptopie zanim się znajdzie taką która działa poprawnie. Ja czasami zmieniam po 5-6 sztuk. To normalne.

Będę próbował jeszcze coś kombinować z BIOSem może coś ruszy jak nie to reklamuje baterię.
Dzięki wszystkim za pomoc :wink:

Baterię oczywiście NOWĄ rozładować, nie starą, przejęzyczenie.

Spróbuje tak zrobić. A co z zasilaczem ? Może też mieć winę? Niby stara baterię ładuje, ale może już jest zużyty i nie podaje takiego napięcia do nowej ?

Na 99% akumulator. w acu jest elektronika, która nie dość że reguluje proces ładowania, dodatkowo wymienia się też informacjami z laptopem. Są tak chamskie rozwiązania, że czasem nie da się zastosować zastępczego akumulatora (tj. dwukierunkowa komunikacja, jakieś szyfrowanie itd.). Producenci oczywiście robią to dla Twojego dobra, bezpieczeństwa itd. :wink:
(trochę prawdy w tym jest, niestabilne ogniwa LiIon potrafią sporo).

Mało prawdopodobne, aczkolwiek, nie niemożliwe. Zwykle w laptopach HP i Dell, zasilacze sprawiały problemy, bo środkowym pinem informowały o tym, jaki typ zasilacza jest podłączony do komputera. Nie kojarzę Acera z takim rozwiązaniem.

Witam ponownie, otrzymałem kolejną baterię i problem ten sam. Brak słów i pomysłów już :man_facepalming:

Spróbuj może jeszcze dokładnie tych kroków:

  1. Wyłącz szybkie uruchamianie Windows (https://www.e-pilas.com/fast-startup-szybki-start-windows/)
  2. Rozładuj baterię do zera. (możesz sobie przyspieszyć to obciążając CPU/GPU w trybie wydajności.
  3. Rozłącz internet, przejdź do menadżera urządzeń Windows, odszukaj sekcję “Baterie”, rozwiń ją, kliknij prawym przyciskiem na rozwiniętych pozycjach (w drzewku baterie) i wybierz odinstaluj urządzenie
  4. Wyłącz laptopa, wyjmij baterię
  5. Odłącz kabel zasilacza i pozostaw tak na przynajmniej 5 minut
  6. Przytrzymaj przycisk włączenia lapka (Power) 30 sekund
  7. Włóż tą nową baterię i podłącz zasilanie. Jeżeli pomarańczowa kontrolka świeci się stałym światłem to zostaw na 3 godziny.

(jeżeli za pierwszym razem nie będzie efektu dla pewności zrób tak drugi raz)

Ewentualnie wgraj najnowszy BIOS (v2.28) gdy nowa bateria jest podłączona i przywróć “factory defaults” w ustawieniach BIOS:
https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/4090?b=1

Próbowałem wgrać ten bios v2.28 juz wcześniej lecz wyskakuje mi że nie mogę, tylko wersję 1.x

A jaki Bios masz obecnie? Może być tak, że najpierw musisz wgrać 1.14, a dopiero potem 2.28.

Mam zainstalowany 1.15 przywracałem do 1.14 i też nic wyświetla się taki błąd 20210113_111521|625x500

Ja obstawiam na baterię, do GC mam negatywną opinię. Wymień na inną baterię tam gdzie kupowałeś lub zwróć