Nowa bateria w laptopie ramach gwarancji - nowa gwarancja?

(Ziemia93) #1

Witam.

Niecały rok temu dostałem w ramach gwarancji nową baterię do laptopa (hp 550). Od zeszłego tygodnia zaczyna się psuć tj. przerywa przy ładowaniu - ładuje i po chwili wyświetla, że jest naładowana za chwilę zaś ładuje. Karta gwarancyjna przewiduje 12 miesięcy na akumulatory (tyle miał również mój laptop). Czy na ten nowy akumulator, który dostałem w ramach gwarancji przysługuje mi "nowe" 12 miesięcy tj. od momentu otrzymania nowej baterii?

(Msprungk) #2

Jeżeli zakup sprzętu nie był na firmę to nie przysługuje Ci nowa gwarancja

(scripter1) #3

Na samą nową baterię przysługuje ci nowa gwarancja ale na resztę obowiązuje stara gwarancja.

(Ziemia93) #4

Hah i z tego co widzę mamy sprzeczność może ktoś jakimś paragrafem albo czymś podobny poprzeć swoją wypowiedź? :slight_smile:

(Msprungk) #5

Gwarant jest zobowiązany w okresie gwarancyjnym naprawiać lub wymieniać sprzęt według własnego uznania. Definiuje to tzw. ustawa konsumencka a dokładnie art. 13

"

Art. 13.

1. Udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty przez oświadczenie gwaranta, zamieszczone w dokumencie gwarancyjnym lub reklamie, odnoszących się do towaru konsumpcyjnego; określa ono obowiązki gwaranta i

uprawnienia kupującego, w przypadku gdy właściwość sprzedanego towaru nie

odpowiada właściwości wskazanej w tym oświadczeniu. Nie uważa się za gwarancję oświadczenia, które nie kształtuje obowiązków gwaranta"