Nowa domena, nowy serwer co najpierw kupic?

Witam,

Nigdy jeszcze nie robiłem tego. Stworzyłem stronę. Zamierzam kupić domenę i serwer na http://www.masternet.pl/. Co mam najpierw kupić? Jak to wygląda po kolei?

Jeżeli domena i serwer pochodzi od jednego ‘sprzedawcy’ to proces ten wygląda łatwiej?

pozdrawiam

Jeśli kupujesz osobno to wklejasz dns’y serwera w domenie i tyle. Jeśli kupisz razem w ?? pakiecie ?? to pewnie samo ci się wpisze. Ale w tym wielkiej filozofii nie ma więc śmiało.

Osobiście nie znam tego masternet. Jeżeli nie chcesz się męczyć to rejestruj i bierz hosting w jednej firmie. Tylko ceny odnowień domen sobie posprawdzaj, żeby się nie okazało że będziesz przepłacał w kolejnych latach.

Domenę i serwer można sobie zmienić. Domenę oczywiście po końcu ważności. Na początek proponuję znaleźć coś darmowego. Z DNSami żadna filozofia, u każdej firmy hostingowej na stronie jest instrukcja, 2 minuty zajmuje. W linku który podałeś serwer nie jest za tani. Można znaleźć coś tańszego i dobrego na małą stronę. Grunt to poczytać opinię. Ja się wkopałem tak z iswift.eu. Totalna porażka na każdej linii! Zwiałem jak najszybciej.

a możecie polecić jakiś serwer który będzie nadawał się do strony - wizytówki ? wiadomo wiele wymagań taka strona nie ma. dobrze by było gdyby była mała awaryjność.

Jeżeli nie masz dużych wymagań to mogę postawić Ci stronę na moim serwerze za 4zł miesięcznie :wink:

Serwer mam w netmark.

Podepnę Ci domenę i takie tam :stuck_out_tongue:

dzięki, ale już zakupione :slight_smile: