Nowa drukarka, nie chce drukować, problemy chyba ze sterowni

Witam, od momentu zakupu mam problem z tą drukarką(SAMSUNG ML-2168)… za długo by pisać, teraz chciałem zrobić reinstal sterowników bo już nic nie działało na tą drukarkę, ale nie moge, bo albo wystąpił błąd przy instalacji, albo zainstaluje się niby poprawnie, ale dalej po “zleceniu” drukowania, drukarka nie drukuje. Mimo, że sprzedawca nie zalecał sciągać sterowników, twierdząc ze te zawarte na płycie sa optymalne, to pobrałem najnowszy sterownik ze strony samsunga, jakiś “universal print driver”, ale tez nie chce drukować. Zaraz po zakupie miałem z nią problemy, zresztą też ze sterownikiem, ale po męczarniach udało mi sie jakoś wydrukować stronę testową i nawet w przeciągu kilku dni udało mi sie bez problemowo wydrukowac kilka dokumentów, jednak tego dnia, papier był nie wsunięty i pojawił sie komunikat o braku papieru… od tego momentu nie mogę nic wydrukować, ani naprawic sterownika, jest po 1:00 i męcze sie juz parę godzin, przeinstalowuje, wyinstalowuje i nic nie daje rady, Panowie pomóżcie coś, bo dostane regularnego szału jak to mówi Halinka Kiepska.

Zadzwoń na infolinie SAMSUNG przedstaw problem,morze oni pomogą :slight_smile:

Odinstaluj oprogramowanie drukarki całe wyczyść system np. Ccleaner przed ponowną instalacją upewnij się że drukarka jest odłączona od komputera zainstaluj oprogramowanie drukarkę podłączaj tylko wtedy gdy instalator o to poprosi nie wcześniej wtedy włącz drukarkę i podłącz ją kablem usb do komputera i powinno być dobrze jak nie to jeszcze raz gdy po kilku próbach nie zadziała no to tylko servis

Zanim serwis sprawdź ją na innym komputerze to podstawa jeśli tam zainstaluje się i zadziała to wina twojego komputera w sterownikach. Instaluj sterowniki na wyłączonej drukarce włącz ja gdy program instalacyjny poprosi.

nie no nic nie daje rady, wyczyscilem ccleanerem, dalej nic nie drukuje, no co za ■■■■■ przebiegła ! myslicie, że może byc uszkodzona ta drukarka ?

Zobacz jeszcze kabel usb i koniecznie przed serwisem sprawdź ją na innym komputerze poza tym zadzwoń na infolinię Samsunga z drukarkami to już tak jest że czasami są problemy to może być też system sprawdź czy dostarczona z drukarką płyta instalacyjna przeznaczona jest dla twojego systemu operacyjnego w ostateczności gdy na innym komputerze będzie działała prawidłowo to pozostaje ci ponowna instalacja systemu

Przede wszystkim nie napisałeś jaki masz system (dla vista + zdaj się na system, a z unix’ami różnie bywa). Odłącz drukarkę, odinstaluj sterownik, uruchom ponownie,przeczyść rejestr ccleaner, podłącz, dodaj drukarkę przez panel sterowania (jeśli będzie chciał sterownik rozpakuj exe producenta i wskaż mu folder z plikami).

Jeśli drukarki nie wykrywa w ogóle (panel sterowania), sprawdź kabel miernikiem, jeśli kabel ok :arrow: serwis (rozumiem że drukarka ma zasilanie, diody się świecą itd).

Sprawdź też czy nie masz włączonej opcji użyj drukarki w trybie offline.