Nowa grafika do 500zł

Zamierzam pozbyć się mojego starego radka 9550 i zakupić coś od Nvidi bądz Radeona.

Mój budżet wynosi na kartę 500zł.

Karta ma pracować na porcie AGP 8x.

Proszę oczywiście o radę jaką najmocniejszą kartę kupię za te pieniądze która będzie pięknie działać z moim sprzętem. Karta oczywiście do gier :).

Karta musi być nowa nie używana (nie kupuje nigdy przechodzonego sprzętu), mile widziane linki Allegro.

Mój sprzęt to:

Płyta główna:ASROCK P4i65G http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4I65G

Procesor: Intel Pentium 4 Northwood HyperThreading, 2.8Ghz, 800FSB

Pamięć: Goodram 400, 1,5Gb

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU

Z góry dzięki.

Nie opłaca się pakować 500,- w AGP !!

No ale jak chcesz wyrzucić tyle kasy to radek x1950

Niby dlaczego??

Wydaje mi się że mam dość mocne resztę sprzętu a tylko kartę mam za wolną. Więc proszę o uzasadnienie co stoi na przeszkodzie ulepszenia karty grafiki??

Zgadzam się z kolegą powyżej. Najoptymalniejszym wyjściem pod AGP jest według mnie Radeon x1950.

EDIT

PCI-e jest dużo szybsze od AGP. Poza tym karty pod AGP mogą działać mniej wydajnie niż odpowiedniki pod PCI-e.

Dać 5 batów na kartę pod AGP to tak jakby wyrzucić tą kasę w błoto.

Ale jak już tak bardzo lubisz błoto to bierz tą co poleca goodprogram.

Lepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż tego co masz i kupno nowego kompa z płytą pod PCI-E.

zwłaszcza przy P4… to nic ci nie da…

lepiej złożyć kompa na 500zł z kartą zintegrowaną niż wywalać 500zł w agp…

PS. na agp można dać max 100-150…

no ewentualnie 7300GT za 200zł :stuck_out_tongue:

nie jest to najmądrzejsze ale na siłę to można wziąść jeszcze to…

Rozumiem ale port AGP nadal ma wciąż dużą rezerwę przepustowości a port PCI-E wciąż nie wykorzystuje swojej pełnej mocy więc wszystko jest zarazie na jednym poziomie.

To niestety wiązało by się z większymi wydatkami, a ja nie potrzebuje płyty która ma nowoczesne sloty tylko wydajnego sprzętu który może sobie pracować nadal na starych standardach.

To nie jest błoto Port AGP wciąż jest standardem wcale nieumierającym i całkiem sprawnym jak na dzisiejsze czasy. :smiley:

Dajcie mi chociaż jeden powód który powie mi że jak kupie płytę z PCI-E zyskam dzięki temu możliwość kupna karty za 500zł skoro twierdzicie że na AGP nie warto to poproszę o argumenty co stanie się jeżeli kupie takową kartę??

Widziałem na własne oczy na takim sprzęcie w sklepie na 2 kompach z AGP i PCI-E X1950PRO i na obydwóch chodziła absolutnie tak samo wydajnie więc w czym problem??

może dlatego że x1950pro na AGP chodzi od 500zł a x1950pro na pci-e chodzi od 300zł?

agp nie jest przyszłościowe i nie ma sensu w nie inwestować… tak samo jak w P4 albo DDR… drogie i niewydajne i w ogóle nie opłacające się…

W tym ze karty na agp nie są produkowane i są spoooro droższe do pci-e.

Masz przykład z tym x1950:

AGP

PCI-E

PCI-E

Jeszcze nie widzisz różnicy ?

Jeżeli reszta podzespołów pasuje do tej płyty to już lepiej kupić tą płytę główną http://allegro.pl/item333068145_gigabyt … html#photo a za resztę kupić Palit GeForce 8600GT Sonic+ a zobaczysz że nie pożałujesz :wink: :wink:

Ja na twoim miejscu za taką sume wziął bym jakiegoś athlona x2, płyte główną np. foxconna z pcie i zintegrowana kartą graficzną,a po jakimś czasie naskładał bym na lepsza karte pod pcie i by było git.

Za taką kasę możesz mieć lepszą kartę na Pci-e .

Stary ten procek będzie ograniczał i to ostro 7300GT, a co dopiero x1950

Wiem co mówię sam mam P4 i 7600GS :confused: Porażka.

Dlaczego wyszło PCI-E? Proste to tak jak z ramem DDR2. Producenci niemieli jak zarobić na starych częściach bo nastąpił kres ich możliwości (chodzi o DDR1) wyszły wtedy bardzo drogie (na tam te czasy) DDR2 które teoretycznie są szybsze (większa częstotliwość traktowania kosztem większych timingów. Wszyscy pamiętają jak AMD przesiadła się na socket AM2 (DDR2) jak zmniejszyła się ich wydajność (athlony do szybszego działania potrzebowały mniejszych timingów). Podobnie było z AGP I PCI-E. Dlaczego nie stworzono łącza kompatybilnego ze wcześniejszą wersją ?? Dlatego żeby producenci mogli zrobić z tego standard (przy okazji trzeba było zmienić cały komputer) oczywiście był to droższy standard (co nie oznacza że lepszy). Testy wykazywały że ich wydajność była taka sama. Dlatego producenci zaczęli wypuszczać zmodyfikowane karty pod AGP (taki 6600GT traktowanie odpowiednio pod PCI-e 500/500 i 500/450 pod agp) i wszyscy zaczęli kupować PCI-e.

Teraz PCI-e jak i DDr2 stało się standardem i tanieje ale czekajcie niedługo DDR3 i (moje przypuszczenia) AGP-e :mrgreen:.

Dlaczego DDR i karty pod AGP są droższe? Bo nie są już seryjnie produkowane (cytaj na dużą skalę). Popatrzcie na ceny SDRAM albo coś podobnego to zobaczycie o czym mówię.

Nie potępiam jednak PCI-e przecież te łącze było idealne do kart które pobierały pamięć RAM z komputera tam to łącze ze względu na swoją przepustowość się sprawdzało.

To by było na tyle dodam że to jest moja prywatna opinia :smiley:

johnny_b4 ,

prywatna ale zgodna z prawdą. Oczywiście przyznaje rację.

DOkładnie.

Jeżeli masz 500zł to szukaj Radeona 3850 512MB - teraz wyszły na AGP, może upolujesz…Ale ja jak poprzednicy radzę zbierać na nowego kompa…

To jaką karte mi polecasz w tej cenie ja myślałem o 6800 lub podobnych.

6600 lub wersja GT albo radek 9800 z szyną pamięci 256bit… (tylko nie bierz od medion-a!)

Eeee cicho tam :stuck_out_tongue: Sam mam 7300GT i jestem zadowolony, to co chcę odpalić odpalam i gram :slight_smile: