Nowa grafika do komputera

Witam. Mam zamiar zakupić nową grafikę do swojego peceta. Karta musi dobrać się do tej konfiguracji sprzętu

Płyta główna MSI K9N NEO V3 złącze PCI-E (wiem, że nie najnowsza, ale na nią funduszy jeszcze nie mam :smiley: )

Procesor AMD Athlon 64 2,7 Ghz (jednordzeniowy, ale powinien starczyć :slight_smile: )

Pamięć RAM 1GB DDR II (zawsze drugą kość można dorzucić :slight_smile: )

Mam na kartę przeznaczone do 250 zł. Przeszukałem już dużo stron, ale nie wiem czy będą one kompatybilne z płytą główną. Myślałem o geforcie z serii 8xxx (np. 256 MB DDR III) lub jakiegoś Radeona GAINWARD. Proszę o pomoc w wyborze. Pozdro :smiley:

8600GT/Radeon 3650 Max. Radeon 4650 zawsze na DDR3.

Ale czy tego geforca 8600 dostanę do 250zł?? I czy będzie mi on współpracował z płytą główną?? Bo 7600 GT nie był kompatybilny.

Czy jakbyś ni dostał to bym wspominał o nim?

Jeżeli płyta ma złącze PCI-E, a według strony MSI ma, to wszystko będzie pasować.

A nie wiesz może czemu mój geforce 7600 GT nie wyswietlal czerwonego koloru tylko wszytsko w jakiejs zieleni bylo?? Nie była to wina kabla ani monitora tylko jak wrzuciłem swojego starego radeona X800 XT to smiga??

bałagan w systemie, sterowniki, kolory ustawione prawidłowo , karta sprawna… różnie to może być.

A co myślisz o takiej karcie

http://www.allegro.pl/item555239861_asu … mocja.html

8600GT i Radeon 3650 trochę wydajniejsze, architektura obydwu GPU dostosowana pod obecne gry, możliwości uruchomienia u Nvidii technologii CUDA (w skrócie pozwala to odciążyć procesor komputera w niemal wszystkich procesożernych obliczeniach przez GPU karty graficznej np. odtwarzania filmów HD, przyśpieszanie konwertowania video) u ATI również występuje podobna technologia tylko znacznie rzadziej wykorzystywana przez programy, choć u Nvidii też jest pod tym względem słabo ale i tak lepiej.

Ale nigdzie nie moge tego geforca 8600 GT w sklepie dostępnego znaleźc. Wszędzie brak. :frowning: A nie chcę brać uzywki chyba ze z gwarancja :expressionless:

Na komputronik.pl jest dostępna.

Zawsze mogę tobie odsprzedać moją 8600GE, która jest nieco wydajniejsza od GT :slight_smile:

Dzięki za rady. Kupiłem jednak tego radeona hd 3850 od palita za 399 zł. Jak narazie jestem zadowolony. :smiley:

Jeszcze rza thx.

No to procesor ci go mocno ogranicza.

Pozdro.

Procesor nie ogranicza GPU, tylko ewentualnie może być niewystarczalny dla danej gry, ale na 100% nie ogranicza grafiki!

No sorka właśnie miałem to na myśli :stuck_out_tongue: Karta przy tym procku nie rozwinie skrzydeł.

Mam co jakies 30 s. niekontrolowane spadki fps w grach. Czy moze byc to winna za slabego procesora? Albo temperatury na nim 35 stopni??

Prawdopodobnie procesor za słaby, jeśli byś powiedział co to za gry jeszcze. Ta temperatura jest w jak najlepszym porządku.

A co to ma do nagle spadających FPSów? :o

Jaka zasiłka?

Jaka temp. procka?

Procek był kręcony?

GPU było kręcone?

Czym sprawdzane były temp. GPU?

Jeśli taki config nie działa ci w porządku to nic nie będzie działać tobie właściwie… problema hardware’owy albo software’owy/sterowniki…

Zasilacz mam 350 W, temperatura jak juz mowilem ok 35 stopni, nic nie bylo krecone. Gra ktora się wiesza to saints row 2, burnou paradise a nawet wiedźmin . Chyba, że to albo 1 GB ram albo słaba łlyta główna. Bo tylko to już zostaje.

Gra nie może się wieszać przez słabą płytę główną :roll:

Albo mało ramu, Albo zasilacz kichowy, Albo złe stery, Albo coś uszkodzone