Nowa GRAFIKA nie startuje

Kupiłem "nową " używaną kartę grafiki HIS X300. Wkłanam ją w PCI i widzę ciemność. Nie wiem nawet czy system się podnosi czy nie. Komputer nie piszczy radiator na karcie cieplutki -czyli karta żyje. Ciemny ekrany. Wkładm swoją starą na AGP i jest OKi. Nowa karta ma dwa wyjscia na monitory jedno cyfrowe drugie analogowe przez firmową przejściówke zainstalowaną na karcie . obok tej przjsciówki jes jakaś zwora. Moze sią ją przklad a??? Mozę na płycie głównej co trzba przełaczyć żeby PCI dzialało -chyba nie.

A moze bios zrestrtować lub jakieś ustwienia wprowadzic. Płyta główna to ASROCK 4CoreDual-VSTA S775

Pomóżcie fachowcy staremu.

No tak pewnie masz racje , ale kiedy i jak pogrzebać . Jak po włożeniu tej nowej karty mam ciemny ekran. Jakie tam może być tajemne ustawienie które w tej sytuacji mogę zmieniać tylko jeśli mam założoną starą grafę na AGP. Wkurza mnie to wszystko. Chciałem parę groszy zaoszczędzić na szybszy procesor , a tu tyle zachodu z tym. Trzeba było mi kupić płyte główna ze zintegrowana grafiką.

Spróbuje ją jeszcze dziś włożyć w kumpla komputer.

Popraw tytuł na konkretny, bo za chwilę wyleci

Płyta obsługuje PCI-E oraz AGP ma dwa sloty.

ALE sprawa już rozwiązana. Tak to jest nie czytać instrukcji . Pierwszy raz to mi się zdarzyło ale niech będzie przestrogą dla innych.

Moja płyta główna nie obsługuje kart X300 . - w instrukcji tak stoi napisane. he he he h . Sobota zmarnowana :oops:

OTy-kosmos.JNJN