Nowa instalacja systemu windows xp


(Wladekw1951) #1

Chcę przeinstalować na komputerze system windows xp.Czy programy i pliki znajdujące się na partycji D dysku twardego zostaną usunięte?Czy wcześniej należy sformatować partycję dysku C?


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Wszystkie programy które masz zainstalowane na D i tak musisz usunąć bo nie będą one działały. A co do plików to od ciebie zależy czy zostawisz tą partycję nie ruszając jej czy usuniesz ją i stworzysz na nowo.


(Wladekw1951) #3

Rozumiem że filmy i pliki z muzyką zostaną?


(Skiff) #4

Nie wszystkie programy na D przestaną działać. Nie każdy program potrzebuje wpisów rejestru do poprawnego działania. Na pewno każdy "duży" program jak np. Nero Burning ROM, MS Office będzie musiał być przeinstalowany.

Ale większość gier i małych programów powinna działać.


(Adrian2) #5

Skiff w drugim poście on pyta tylko o filmy i muzykę -,-'

A więc wladekw2 filmy i muzyka zostaną o ile oczywiście ich nie usuniesz. Natomiast z programami będzie już zdecydowanie gorzej.


(Skiff) #6

No pyta o filmy i muzykę, ale wcześniej dostał błędną inforacje, że wszystkie programy nie będą działać, co niekoniecznie jest prawdą.

Tak czy inaczej, po sformatowaniu dysku C, na D zostają wszystkie dane, nie działać będą tylko programy, które wymagają wpisów w rejestrze i te trzeba będzie przeinstalować.