Nowa instalacja Windows XP - brak dźwięku i internetu


(Michi2012 Wp Pl) #1

zainstalowałem nowego Windowsa XP gdy go zainstalowałem (pierwszy raz samemu go instalowałem) okazało sie że nie działa mi dźwięk internet itp.

jak to naprawic .próbowałem sterowniki sciągnac na innym kompie i wgrać do tamtego ale nic to nie dało .


(rgabrysiak) #2

Podaj jaką masz płytę główną.

Masz zainstalowany Service Pack 3?


(Robin-Otzi) #3

to chyba jednak coś ze sterownikami - sprawdź czy we właściwościach systemu, czy wszystkie urządzenia są poprawnie zainstalowane

czy są jakieś nieznane lub ze znakami zapytania


(Michi2012 Wp Pl) #4

AM2NF6G-VSTA

Dodane 30.07.2013 (Wt) 16:26

system powoduje blue screeny

załącznik http://wstaw.org/h/4d15ebe085b/


(Dimatheus) #5

Hej,

Sterowniki do płyty znajdziesz tutaj.

Ze screena wynika, że mamy do czynienia przynajmniej z dwiema rzeczami:

:arrow: dysk mocno się przegrzewa, co wpływa negatywnie na jego wydajność,

:arrow: pojawiają się błędy transferu CRC, co może wynikać z uszkodzonego kabla transferowego, którym dysk jest połączony z płytą główną. Jeśli to możliwe, przypadłoby się zmienić ten kabel SATA.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinkolczyk694) #6

Na gołej instalacji Windowsa nie masz żadnych sterowników .Zadnych,tylko goły system dlatego niema dzwięku ani internetu.Internet konfigurujesz kikając w panel sterowania w menu start-potem centrum sieci i udostępniania,następnie skonfigurój nowe połączenie lub w menu połącz z siecią.Wybież swój internet i uzupełnij dane.Proste jak drót:-))

Dodane 31.07.2013 (Śr) 22:18

jak w prosty sposób wgrać sterowniki do karty dzwiękowej:Menu start-panel sterowania-menadżer urządzeń.Odszukaj kontrolery dżwięku gier…

potem kliknij na to i w górnym menu wybież aktualizuj oprogramowanie sterownika(odszukaj).System sam wyszuka sterowniki wyszukując ich w necie i sam zainstaluje.To samo zrób z innymi podzespołami kompa,jeśli nie masz sterowników.Najlepszy sposób.


(Dimatheus) #7

Hej,

Może w przypadku systemów Vista i wyższych wyszukiwania zakończy się powodzeniem. Niestety w przypadku Windowsa XP tak kolorowo nie jest - w 99% przypadków sterownik nie jest znajdowany.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Michi2012 Wp Pl) #8

mam jeszcze taki problem http://wstaw.org/h/7f3ce7af351/ http://wstaw.org/h/8f270fac9cb/ w trybie awaryjnym oczywiście działa mi komputer ale w normalnym czasami tak czasami nie


(rgabrysiak) #9

Sprawdź: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 2f5d875493