Nowa kamera internetowa z odwróconym obrazem

Witam wszystkich.
Zepsuła się kamerka internetowa w laptopie Lenovo Ideapad 700-15isk - uszkodzenie sprzętowe, kamerka niewykrywalna w żaden sposób w systemie.
Zamówiłem nową, identyczną kamerkę w Chinach (ze względu na brak dostępności w Polsce), jest wykrywalna, działa mikrofon ale obraz jest do góry nogami. Próbowałem instalować różne sterowniki ze strony producenta i też nie, podmieniałem, obraz ciągle jest do góry nogami.
Laptop pracuje na systemie Windows 10.

Czy istnieje jeszcze jakiś pomysł? Czy chińczyk pomylił się po prostu podczas produkcji.
Dziękuję za każdą pomoc.

Zamontuj do góry nogami i po kłopocie :slight_smile:

A tak na poważnie: Sprawdź na Live jakiejś dystrybucji Linuxa, czy tak jest.

Mógłbyś coś polecić? Jakiego Linuxa najlepiej odpalić do takiego “testowania” ?

Temat obrazu z kamery do góry nogami jest dosyć popularny w sieci. Niektórzy piszą, że było dobrze ale po aktualizacji systemu obraz nagle mają do góry nogami. Może jak czekałeś na kamerkę, to jakaś aktualizacja coś zepsuła.

Pomysł z Linuksem bardzo dobry. O ile się nie mylę, to wystarczy pobrać Ubuntu. Wersja instalacyjna jest jednocześnie Live CD. https://ubuntu.com/download/desktop Trzeba tylko programu, który zrobi “bootowalny” LiveCD albo LiveUSB. Ja mam z https://rufus.ie/ pozytywne doświadczenia.

Ostatecznie jak by się okazało, że jednak wadliwa jest sama kamera to polecam otworzyć spór na “Aliexpress”. Często tak jest że oddadzą pieniądze i nie chcą produktu z powrotem.

Znam problem obrazu do góry nogami od podszewki jeśli chodzi o laptopy firmy Asus, niestety tutaj szok. Spróbuję linuxa, jeśli nie pomoże otworzę spór jak radzisz i zobaczymy, najwyżej poproszę o wymianę, niech doślą sprawną kamerkę. Dziękuję.

EDIT:
Niestety Linux również pokazuje kamerkę do góry nogami.

Jakieś pomysły? :slight_smile:

Nie mam innego pomysłu jak to, że jest jakiś problem w sprzęcie w tej kamerce. Proponuję otworzyć spór. Zrobić zdjęcia laptopa z włączoną kamerą. Jedno pod Windows, drugie pod Ubuntu LiveCD. Opisać, że na LiveCD jest to samo, załączyć zdjęcia i czekać. Jeżeli to faktycznie problem z ich sprzętem to będą sobie z tego zdawać sprawę i coś zaproponują.

Zgaduję - Może ten moduł występuje w dwóch wersjach. Tej co masz i identycznej ale montowanej do innego modelu laptopa, w którym obrócony jest on o 180 stopni. No i ktoś tam zapakował w paczkę ten niewłaściwy.

Dziękuję,
próbuję dogadać temat z Chińczykiem, zobaczymy.
Odpisał i twierdzi, że kamerka jest rotacyjna i można nią obracać.

To teraz kombinuj jak ten moduł odwrócić albo męcz Chińczyka o wyjaśnienia :smile:
Daniel Rakowiecki by na pewno wiedział https://www.youtube.com/channel/UC8q23MpiyWjv9vd4r85oj1A/videos

1lajk

Jeżeli masz Windows 10 to możesz jeszcze poszukać w rejestrze klucza: FSSensorOrientation z wartością typu REG_DWORD, można ustawić 180, czyli będzie obrót o 180 stopni. (zmiana jest zauważalna po ponownym zalogowaniu)

1lajk