Nowa karta - ciągłe artefakty (update)

Dzisiaj kupiłem radeona9600pro 128mb (mogę wymienić na 256mb - ale czy to zrobi dużą różnicę? :slight_smile: ).

Po podłączeniu od razu pojawiły się artefakty na pulpicie! Pojechałem z tym do sklepu, tam podłączyli 9600pro 256mb - jeszcze gorzej, a przy 9550 to już kapota. Przy 9200se wszystko chodzi bez problemu. Ja już nie wiem co robić. Płytka ma AGP x8. Być może trzeba uaktualnić BIOS, ale nigdy tego nie robiłem :? Jutro mam jechać do sklepu coś z tym dalej robić, ale czy prosiłbym o jakieś porady. Z góry dzięki :slight_smile:

A może w systemie bałagan.

Jak tam zasilacz.

Artefakty masz z reguły jak się pamięć karty przegrzewa lub jest za bardzo podkręcona.

Może również mieć problem płyta główna - zasilanie portu AGP.

Warto zresetować bios,dokładnie wyczyścic port AGP.

No facet powiedział, że troche syfu (ale nie w sensie robaków itp.) jest :smiley: To dzisiaj wieczorem sformatować dysk?

300W :? Ale powinien wytrzymywać.

Karta nówka sztuka! Nie podkręcona, od razu przy pierwszym starcie systemu - zielone i niebieskie pionowe paski na całym ekranie…

Pewno noname - podmień na mocniejszy i sprawdź - najpierw to.

I warto na nowej karcie grafiki postawić system nowy - reset biosu baterią(obsadzona nowa karta grafiki w porcie AGP) - komp odłączony od zasilania 230V.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Na razie funduszy brak, więc… :?

Zrobię formata, może to jakimś cudem pomoże :smiley:

Pojdź do serwisu niech wstawia nowy i niech sprawdzą, żebyś wiedzial na przyszlość- za dużo nie wiezmą :wink:

napisz jeszcze jaki masz sprzęt żeby wykluczyć zasilacz… i jaką grafe miałeś przed zmianą

celeron 2.6ghz, 512ddr, pł. główna P4X400DB, radeon9200se i podłączony jeden napęd (nagrywarka DVD)

w sumie to zasilacz powinien wytrzymać ale teraz takie upały są… w ciagu tygodnia u znajomych wymieniłem 3 zasilacze, masakra… sprawdź czy bedzie to sie działo na innym zasilaczu jeśli masz dostep do innego ;]

niee, przeinstaluj sterowniki, usuń wszystko i zainstaluj na nowo.

Napisz jakiej firmy ten zasilacz? Jak nie możesz kupić to pożycz od kumpla jakiegoś :wink:

Wszystko jest OK. Pojechałem do serwisu - upgrade biosa, coś tam porobione w awaryjnym (serwisant zasłaniał cały ekran i nic nie widziałem :stuck_out_tongue: ) i w domu system postawiony na nowo (tylko szkoda, że od razu są wirusy). Wszystko działa, skoki napięcia są, ale malutkie. Ale zbieram na nowy zasilacz.

I co z tego że małe, ale są! Zasilacz do wymiany jak najszybciej. Nawet weź pożyczke na dobry zasilacz! :mrgreen:

Ostatnio spadły ceny fortronów na allegro (69zł), więc zobaczę co się da zrobic :mrgreen:

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 11:31

No cóż, system nie wstał po instalacji SP2. Format na nowo, i teraz żadna gra nie chce się włączac (VPU recover resetuje akcelerator, lub monitor gaśnie - prawdopodobnie zasiłka). Pożyczam kasę od brata i kupuję zasilacz, prawdopodobnie już dzisiaj. Mam nadzieję, że pomoże